۰
چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۵

بارش برف و باران در برخی مناطق کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور از عصر امروز (۱۸ دی‌ماه) از بارش برف و باران در برخی مناطق کشور خبر داد.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور از عصر امروز (۱۸ دی‌ماه) از بارش برف و باران در برخی مناطق کشور خبر داد.
صادق ضیاییان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از بعدازظهر امروز (۱۸ دی‌ماه) سامانه بارشی وارد کشور می‌شود و استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، برخی مناطق جنوب غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی را دربرمی‌گیرد و سبب بارش باران و برف، وزش باد شدید و در مناطق جنوبی رگبار و رعد و برق می‌شود.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه فردا (۱۹ دی‌ماه) گستره بارش به زاگرس جنوبی و دامنه‌های جنوبی البرز نیز کشیده می‌شود، گفت:‌ شدت بارش در این روز در شمال شرق و شرق خوزستان، بوشهر، غرب فارس، کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود همچنین از بعدازظهر این روز در شمال شرق و شرق نیز بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.
ضیاییان افزود: در این روز با شمالی شدن جریانات در سواحل دریای خزر بارش باران، وزش باد و کاهش دما رخ می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه طی روز جمعه (۲۰ دی‌ماه) در شمال غرب، غرب و جنوب غرب بارش پراکنده و در سایر مناطق کشور بارش باران و برف، وزش باد شدید موقتی و در مناطق جنوبی رعد و برق ادامه دارد، تصریح کرد: این وضعیت طی روز شنبه (۲۱ دی‌ماه) نیز به جز نوار غربی در سایر مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود.
به گفته ضیاییان شدت بارش طی روز جمعه (۲۰ دی‌ماه) در استان‌های فارس، هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان و طی روز شنبه (۲۱ دی‌ماه) در استان‌های سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی خواهد بود.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی روز یکشنبه (۲۲ دی‌ماه) در سواحل شمالی بارندگی و در ارتفاعات بارش برف و در نوار شرقی کشور بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود، گفت: طی فردا تا یکشنبه (۱۹ تا ۲۲ دی‌ماه) دریای خزر و طی روزهای جمعه و شنبه (۲۰ و ۲۱ دی‌ماه) خلیج فارس و دریای عمان مواج است.
وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۹ دی‌ماه ) ابری، همراه با مه رقیق، در برخی ساعات بارش پراکنده، گاهی وزش باد و با احتمال رگبار برف و حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۲۰ دی‌ماه) نیز نیمه ابری تا ابری گاهی همراه با وزش باد و با احتمال بارش پراکنده با حداقل دمای 1- و حداکثر دمای ۷ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.
کد مطلب: 121624
برچسب ها: بارندگی آب و هوا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *