۰
شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۴

برگزاری آنلاین همایش بین‌المللی قدس شریف

رئیس کنگره بین‌المللی قدس شریف گفت: همایش بین المللی قدس شریف با مشارکت نهادهای بین المللی و ملی در روزهای ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت به طور آنلاین در فضای مجازی برگزار می‌شود.
رئیس کنگره بین‌المللی قدس شریف گفت: همایش بین المللی قدس شریف با مشارکت نهادهای بین المللی و ملی در روزهای ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت به طور آنلاین در فضای مجازی برگزار می‌شود.
به گزارش ایسنا، آیت الله اعرافی روز شنبه در نشستی خبری اظهار کرد: با توجه به شرایطی که امسال بر ایران و سایر کشورها حاکم است از تشکیل اجتماعات روز قدس معذوریم، اما به اشکال دیگر این کاستی جبران خواهد شد.
وی ادامه داد: روز قدس در شهرهایی که سفید و زرد است و امکان اقامه نماز جمعه وجود دارد در محل اقامه نماز برگزار می شود و بیانیه و سخنرانی روز قدس هم در همان چارچوب قرائت می شود.
اعرافی گغت: از ۱۸ سخنران نیز دعوت شده است تا در این همایش سخنرانی داشته باشند. مدعوین از کشورهای بحرین، آمریکا، انگلستان، پاکستان، هند و تعدادی دیگر از کشورها هستند که در این همایش سخنرانی دارند.
وی تصریح کرد: قدس و مسجد الاقصی نماد امت اسلام و تمدن اسلامی است و اهتمام جهان اسلام به این روز و دفاع از آرمان فلسطین، اهتمامی اسلامی و گره خورده با مصالح ملی تمام کشورهای اسلامی است. ما ۷۲ سال یک پرونده ننگین را شاهدیم که انواع مظالم را در قلمرو فلسطین از سوی رژیم اشغالگر مرتکب شد و از سویی ۷۲ سال مقاومت اسلامی. آرمان فلسطین به عنوان آرمان مشترک امت اسلام مطرح شده است و بعد از انقلاب اسلامی با شکل گیری حزب الله و مقاومت فلسطین، رژیم اسرائیل به محاصره این نیروها درآمد و در جنگ‌ها شکست را تحمل کرد.
اعرافی خاطرنشان کرد: ایران بر اساس نظر مقام معظم رهبری دکترین اش بر پایه انتخابات آزاد در فلسطین با حضور تمام فلسطینیان عالم است. اگر جهان منطق درست را بفهمد، منطق درست همین است. اما وقتی این منطق مورد قبول قرار نگیرد جمهوری اسلامی ایران،  مقاومت اسلامی و امت اسلام به مبارزه مشروع در برابر تروریسم بین المللی پایبند است.
وی گفت: این همایش در دفاع از آرمان فلسطین با توجه به تلاش‌ها برای اجرای معامله قرن مهم است. آنها به خیال خود می خواهند مساله فلسطین را حل کنند و سازشی میان فلسطینیان و اشغالگران ایجاد کنند و مسجد الاقصی را پایتخت اعلام کنند. متاسفانه شاهدیم در میان کشورهای اسلامی برخی مزدوری خود را به حد اعلی رساندند و به این معامله روی خوش نشان دادند. ما معتقدیم پیشاپیش این معامله سرنوشتی جز شکست ندارد و این همایش برای اعلام مخالف خود با معامله قرن است. انتظار داریم دولت های اسلامی حتی اگر آماده حضور مستقیم در کارزار مقابله با اسرائیل نیستند، مبارزه منفی با آن را آغاز کنند؛ یعنی قطع روابط اقتصادی، سیاسی و حمایت از آرمان فلسطین در مجامع بین الملل.
اعرافی تصریح کرد: این همایش در دو روز و ساعت ۱۸ تا ۲۰ برگزار می شود و در فضای مجازی (live. alarbaeen. Ir) قابل دسترس است.
کد مطلب: 129474
برچسب ها: مقام معظم رهبری
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *