۰
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۴

آلودگی هوا تاثیری بر کرونا ندارد

معاون ستاد مقابله با ویروس کرونا در کلانشهر تهران در مورد تاثیر آلودگی هوا بر روی مبتلایان به ویروس کرونا گفت: آلودگی هوا هیچ تأثیر خاصی بر روی این بیماری ندارد و بررسی‌های ما هم حاکی از عدم ارتباط بین این دو موضوع است.
معاون ستاد مقابله با ویروس کرونا در کلانشهر تهران در مورد تاثیر آلودگی هوا بر روی مبتلایان به ویروس کرونا گفت: آلودگی هوا هیچ تأثیر خاصی بر روی این بیماری ندارد و بررسی‌های ما هم حاکی از عدم ارتباط بین این دو موضوع است.
«علی ماهر» معاون ستاد مقابله با ویروس کرونای استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اینکه فعلا نیازی به بیمارستان صحرایی در تهران نداریم، ولی اگر نیاز شود، حتما اطلاع‌رسانی خواهد شد، گفت: در مورد وضعیت بیمارستان‌های تهران، هنوز به مشکل حادی بر نخوردیم، یعنی هنوز در بیمارستان‌ها تخت وجود دارد، ولی اگر آمار بیماران با همین سرعت افزایش پیدا کند، حتما به مشکل بر خواهیم خورد.
وی در مورد تاثیر جریمه‌ بر میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی افزود: هنوز بررسی این موضوع که جریمه‌ ماسک نزدن چقدر بر میزان رعایت پروتکل‌ها اثر دارد، خیلی زود است، چون هر اتفاقی که بیفتد تاثیر آن از دو الی سه هفته‌ی بعد قابل بررسی خواهد بود.
معاون ستاد مقابله با ویروس کرونا در کلانشهر تهران در مورد تاثیر آلودگی هوا بر روی مبتلایان به ویروس کرونا گفت: آلودگی هوا هیچ تأثیر خاصی بر روی این بیماری ندارد و بررسی‌های ما هم حاکی از عدم ارتباط  بین این دو موضوع است.
وی با اشاره به وضعیت شیوع کرونا در زمستان ادامه داد: وضعیت میزان ابتلا به ویروس کرونا در زمستان بستگی به رفتارهای مردم دارد و اگر رفتارهایی که برای پیشگیری از شیوع ویروس در نظر گرفته شده را به درستی انجام دهیم، میزان شیوع کاهش پیدا خواهد کرد، چون شواهدی بر اینکه دما در میزان همه‌گیری تاثیرگذار باشد را پیدا نکردیم و بنابراین تنها رعایت مردم مسئله اصلی برای کنترل این ویروس است.
ماهر افزود: در هر فصلی که مردم دستورالعمل‌ها را رعایت کردند، شیوع این ویروس کاهش پیدا کرد و همچنین در هر فصلی که رعایت نکردند، شیوع این ویروس افزایش داشته است.
وی بیان کرد: دورکاری و تعطیلی‌ها بر روی کاهش شیوع ویروس تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت، چون هرچقدر ارتباط اجتماعی کم شود، زنجیره انتقال هم به همان اندازه کاهش پیدا می‌کند، بنابراین حتما این موضوع اثر خواهد داشت.
ماهر با اشاره به ایام تعطیلات گفت: هر موج سفری می‌تواند، بحران جدی را بعد از یک الی دو هفته به بار بیاورد.اگر مردم می‌خواهند، دوباره دچار افزایش مرگ و میر در کشور شویم، حتما به سفر بروند، ولی اگر قصد دارند تا به کنترل بیماری در کشور کمک کنند از هرگونه سفر غیرضروری خودداری کنند.
کد مطلب: 138629
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *