۰
يکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۰

ذوب‌آهن 2 – اس.خوزستان 1؛ برد با ضربه استثنائی

ذوب‌آهن سومين پيروزي متوالي خود را پس از تعطيلات ليگ به دست آورد و 30 امتيازي شد.
ذوب‌آهن 2 – اس.خوزستان 1؛ برد با ضربه استثنائی
ذوب آهن با دو گل رجب زاده و کاوه رضایی، سه امتیاز حساس این مسابقه را کسب کرد تا شرایط استقلال خوزستان در انتهای جدول اندکی بحرانی شود.

ورزشگاه فولادشهر ، هفته بیستم لیگ برتر فوتبال ایران، تماشاچی: ۱۵۰۰ نفر
داور: پیام حیدری

اخطار: پرویز کریمی (۳)، مهدی سیدصالحی (۲۴) از استقلال خوزستان؛ مرتضی تبریزی (۴۶)، مسعود حسن زاده (۴۹) از ذوب‌آهن
اخراج: سیف اللهی (۸۹) از استقلال خوزستان

ذوب آهن: محمد رشید مظاهری، مهرداد قنبری(۷۳ قاسم دهنوی)، کارلوس سانتوس، علی حمام، هادی محمدی، اکبر ایمانی، قاسم حدادی فر، کاوه رضایی، مهدی رجب زاده(۷۹ احسان پهلوان)، مسعود حسن زاده و مرتضی تبریزی(۶۴ ولید اسماعیل)
سرمربی: یحیی گل‌محمدی

استقلال خوزستان: پرویز کریمی، محسن بیات، میثم مجیدی، رضا کاردوست، میثم دورقی، روح الله سیف اللهی، محمد طیبی، مهدی مومنی (۷۴ هادی خنیفر)، میثم بائو (۷۱ محمدرضا مهدوی)، ایمان باصفا(۸۱ لامین دیاوارا)، سید مهدی سید صالحی
سرمربی: عبدالله ویسی

شرح گل‌ها:
۰-۱ (ذوب‌آهن): در پی خطای پنالتی پرویز کریمی روی مسعود حسن زاده، رجب زاده این پنالتی را در مسیر حرکت کریمی به گل تبدیل کرد.
۱ـ۱ (استقلال‌خوزستان): سانتر سیف‌اللهی از جناح راست و اشتباه سانتوس در دفع توپ، موقعیتی باد آورده را نصیب سیدصالحی کرد و او با استفاده از اشتباه مظاهری با نوک پا در محوطه شش قدم گل مساوی را وارد دروازه اصفهانی ها کرد.
۱-۲ (ذوب‌آهن): ضربه سر احسان پهلوان، از پشت محوطه جریمه به کاوه رضایی رسید تا او در حالتی نامتعادل با یک ضربه استثنائی دومین گل تیمش را به ثمر رساند تا موقعیت‌های از دست رفته را جبران کند.


دقایق حساس:
دقیقه ۲: پاس به عقب اشتباه مدافع وسط استقلال‌خوزستان، حسن زاده را در موقعیت تک به تک با پرویز کریمی قرار داد که او با خطا مهاجم ذوب را سرنگون کرد و در حالی که یحیی گل‌محمدی اعتقاد داشت کریمی باید اخراج می‌ شد، داور تنها به یک کارت زرد قناعت کرد تا استقلال‌خوزستان ۱۱ نفره به بازی ادامه دهد. این پنالتی را رجب‌زاده به گل تبدیل کرد.
دقیقه ۵: شوت محکم بائو را رشید مظاهری کنترل کرد.
دقیقه ۷: ضربه سر خطرناک سیدمهدی سیدصالحی با حداقل اختلاف از روی دروازه مظاهری به اوت رفت.
دقیقه ۱۰: دروازه استقلال‌خوزستان به شکل معجزه آسایی از خطر فروریختن نجات پیدا کرد و ضربه سر مدافعان ذوب پس از برخورد به زمین از کنار دروازه کریمی بیرون رفت.
دقیقه ۱۳: ضربه قیچی مسعود حسن زاده از روی دروازه به اوت رفت، این در حالی بود که کاوه رضایی در موقعیت بهتر در انتظار ضربه زدن به توپ بود.
دقیقه ۳۹: ضربه سر مسعود حسن زاده با فاصله از کنار دروازه ذوب‌آهن به اوت رفت.
دقیقه ۴۶: مرتضی تبریزی که از داور اخطار گرفت، اعتراض شدیدی به کارت زردش داشت و آن را ناشی از تمارض بازیکن حریف می‌ دانست.
دقیقه ۴۹: مسعود حسن زاده دومین اخطار ذوب‌آهن در نیمه دوم را ثبت کرد. او به دلیل تمارض در یک موقعیت پشت محوطه جریمه، کارت گرفت.
دقیقه ۶۰: هادی محمدی سانتر خطرناک ارسالی از جناح راست را با ضربه سر دفع کرد.
دقیقه ۶۳: پاس رو به بیرون بائو و شوت سنگین مومنی از پشت محوطه جریمه راهی به دروازه ذوب آهن نداشت.
دقیقه ۶۶: حرکت بازیکنان استقلال خوزستان با دخالت سیدصالحی با برخورد به دست مدافع ذوب آهن به اوت رفت. استقلالی ها و به خصوص سیدصالحی اعتقاد داشتند داور از یک پنالتی چشم پوشی کرده است.
دقیقه ۶۹: حرکت تیمی عالی ذوبی ها ، سانتر ولید اسماعیل و پاس حدادی فر با قیچی کاوه رضایی چیزی کم از گل نداشت . اما پرویز کریمی به زیبایی توپ را دفع کرد.
دقیقه ۷۴: سانتر عالی دهنوی و ضربه سر حسن زاده از فاصله نزدیک تیر دروازه استقلال خوزستان را لرزاند و توپ برگشتی را کاوه رضایی در موقعیتی عالی به بیرون زد.
دقیقه ۷۹: کاوه رضایی در موقعیتی تک به تک پس از یک چرخش توپ را به دستان کریمی سپرد.
دقیقه ۸۹: سیف الهی به دلیل بازی خطرناک و زدن ضربه به پهلوی ولید علی، بازیکن لبنانی ذوب، با کارت قرمز مستقیم از بازی اخراج شد.
دقیقه ۹۰+۳: پاس سیدصالحی به محسن بیات، فرصتی عالی را نصیب این بازیکن کرد. اما ضربه سر بیات با اختلاف اندک به اوت رفت تا آه از نهاد عبدالله ویسی بیرون آید.

شرح بازی:
ذوب‌آهن خیلی زود روی اشتباه مدافع وسط حریف صاحب موقعیت گل شد و با به ثمر رساندن یک پنالتی از استقلال‌خوزستان پیش افتاد. بعد از این استقلالی ها ۲ بار به صورت جدی دروازه ذوب را تهدید کردند، اما دوباره این ذوب‌آهن بود که بازی را در دست گرفت و ۳ موقعیت خطرناک روی دروازه حریف خلق کرد. بازی زیبای دو تیم در۱۵ دقیقه اول خیلی زود افت کرد و پس از آن مسابقه بیشتر در میانه میدان دنبال شد.
استقلال‌خوزستان بهتر از ذوب‌آهن نیمه دوم را آغاز کرد و پس از پرس ۱۵ دقیقه ای در این نیمه موفق شد گل مساوی را هم به ثمر برساند، اما تعویض های یحیی گل‌محمدی و ورود بازیکنان سریع و جوان و البته آزاد شدن قاسم حدادی فر ذوب‌آهن را به بازی برگرداند و این تیم با به ثمر رساندن یک گل تماشایی با ضربه کاوه رضایی فاتح این دیدار شد. استقلال‌خوزستان که در نیم ساعت پایانی تسلیم حریف بود البته می‌ توانست در ثانیه های پایانی به گل برسد اما این بخت از کف بازیکنان این تیم رفت. در حال حاضر ذوب‌آهن با ۳۰ امتیاز در رده ششم جدول قرار دارد اما استقلال‌خوزستان با ۱۹ امتیاز عملا وارد منطقه خطر شده و در هفته های آینده روزهای سخت تری را تجربه خواهد کرد.

بهترین بازیکن: قاسم حدادی فر ستاره بی چون و چرای ذوب‌آهن در بازی امروز مقابل استقلال‌خوزستان هم عالی کار کرد و در نیمه دوم بارها با پاس های دیدنی بازیکنان تیمش را صاحب موقعیت کرد.

اتفاق ویژه: روح الله سیف‌اللهی بازیکن استقلال‌خوزستان با دریافت یک کارت قرمز در این بازی رکورد کارت های دریافتی خود را افزایش داد و آن را به عدد ۱۰ رساند.

حواشی:
* طبق معمول مسعود حسن زاده امید اول گلزنی ذوبی هاست. او به همراه کاوه رضایی در خط حمله بازی می‌ کنند و مهدی رجب‌زاده و مرتضی تبریزی هم در دو گوش، موج بعدی حملات شاگردان یحیی خواهند بود.
* در تیم استقلال‌خوزستان هیچ بازیکن خارجی ای حضورندارد. آنها به سرعت مهدی مومنی و قدرت گلزنی سیدمهدی سیدصالحی امیدوارند.
* اسماعیل فرهادی در ترکیب ذوب‌آهن حضور ندارد و اکبر ایمانی با بیرون رفتن مهدی مهدی پور، در پست خود بازی می‌ کند و به همراه قاسم حدادی فر کمربند میانی ذوب‌آهن را محکم خواهد کرد.
در زمان اعلام پنالتی به سود ذوب آهن مسعود حسن زاده که موفق به گرفتن پنالتی شده بود به دنبال این بود تا خود ضربه را بزند و توپ را به رجب زاده نمی‌داد اما سرانجام راضی شد تا رجب زاده ضربه پنالتی را به ثمر برساند. مرتضی تبریزی در این صحنه حسن زاده را دلداری می‌داد.
*وزش باد در ورزشگاه عملکرد بازیکنان و روند حرکت توپ را تحت تأثیر قرار داده بود.
*کریم قنبری، مجید بصیرت و قاسم زاغی نژاد کادرفنی سپاهان در جایگاه ویژه ورزشگاه فولادشهر شاهد بازی ذوب آهن بودند. حضور کادر فنی سپاهان به سبب نزدیکی به زمان برگزاری داربی و آنالیز عملکرد ذوب آهن در این دیدار بود.
*محمدرضا خلعتبری، حسین پاپی و مهدی شریفی نیز سپاهانی‌هایی بودند که با حضور در ورزشگاه فولادشهر دیدار ذوب آهن و استقلال خوزستان را از نزدیک تماشا کردند.
*تک روی حسن زاده و شوت بی دقت او اعتراض علی همام ، هم تیمی اش را در پی داشت.
*محمدرضا مهدوی به محض ورود به زمین بازوبند را به بازو بست.
*رجب زاده قبل از تعویض بازوبند کاپیتانی را به قاسم حدادی فر سپرد.
*یحیی گل محمدی در واکنش به خطای استقلال خوزستان روی حدادی فر الفاظ تندی را به زبان آورد که احتمالا منظورش به داور بود که بی تفاوت از این صحنه گذشت.
* احسان پهلوان در دقیقه ۸۴، بدون توپ محسن بیات را زد و با واکنش شدید این بازیکن مواجه شد.
*علی همام مدافع لبنانی ذوب پس از برخورد توپ به سینه طیبی، مدافع استقلال خوزستان، به دلجویی از وی پرداخت.
گزارشگر بازی چندین و چند اشتباه در طول گزارش این بازی داشت. بارها نام بازیکنان و دو تیم را اشتباه گفت و گل استقلال خوزستان را به نام ذوب آهن و نام سید صالحی را سیدهاشمی خواندن از جمله این اشتباهات بود.
* مسعود حسن زاده پس از گرفتن کارت زرد به شدت عصبانی شد. وی سه اخطاره شد و دربی اصفهان را از دست داد. او به همین خاطر بسیار ناراحت بود.
*کارلوس سانتوس مدافع ذوب آهن هم در این بازی سه اخطاره شد و شهرآورد هفته آینده اصفهان را از دست داد.
*هواداران ذوب آهن بعد از این برد برای سپاهانی‌ها کری خوانی کردند. شعار " سپاهان آماده باش ذوب آهن داره میاد" از جمله این شعارها بود.
کد مطلب: 44732
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *