۰
چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۳

برنامه ایمنی آب شهر یزد تکمیل شد

مدیر محیط زیست و کیفیت منابع آب شرکت آب منطقه‌ای یزد گفت: برنامه ایمنی آب شهر یزد به عنوان اولین برنامه ایمنی آب تکمیل شده در کشور است که در مرحله ممیزی نهایی قرار دارد.
مدیر محیط زیست و کیفیت منابع آب شرکت آب منطقه‌ای یزد گفت: برنامه ایمنی آب شهر یزد به عنوان اولین برنامه ایمنی آب تکمیل شده در کشور است که در مرحله ممیزی نهایی قرار دارد.
«ناهید غلامنژاد» با اشاره به این که برنامه ایمنی آب یکی از مهمترین و کامل‌ترین اقدامات برای تضمین کیفیت آب شرب است، اظهار کرد: ضروری است اجرا و توسعه برنامه مذکور به عنوان یک روش اساسی برای رسیدن به سلامت آب مورد توجه همگان قرار گیرد.
وی افزود: این برنامه براساس سند ملی بهبود کیفیت آب شرب، مصوب هیئت وزیران در سال ۱۳۹۰ و رهنمودهای سازمان جهانی بهداشت از آذر ماه ۹۴ درمحدوده شهر یزد و سایر مناطق استان آغاز شد و هم‌اکنون برنامه ایمنی آب شهر یزد به عنوان اولین برنامه ایمنی آب تکمیل شده‌ی کشور، در مرحله ممیزی نهایی قرار دارد.
وی با اشاره به این که آب آشامیدنی شهر یزد از منابع آب سطحی و زیرزمینی تامین می‌شود، تصریح کرد: ایمنی آب با هدف شناسایی رویدادهای مخاطره‌آمیز، تدوین برنامه ها و راهکارهای لازم جهت حذف و یا کاهش عوامل تهدید کننده سلامت آب آشامیدنی، از حوضه آبریزتا نقطه مصرف انجام می گردد.
این مسئول با بیان این که برنامه ایمنی آب یزد با همکاری استانداری، شرکت آب منطقه ای، دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، شرکت‌های آبفا و آبفار، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، اداره کل حفاظت محیط زیست، سازمان جهاد کشاورزی و سازمان صنعت، معدن و تجارت تهیه شده است، خاطرنشان کرد: برنامه ایمنی آب سایر شهرها و روستاهای استان از جمله اردکان، میبد، مروست، مهریز و فهرج نیز در حال تهیه و تدوین است.
مدیر محیط زیست و کیفیت منابع آب شرکت آب منطقه ای یزد در پایان «تشکیل کمیته ایمنی آب»، «توصیف سیستم تأمین آب»، «شناسایی مخاطرات و رویدادهای مخاطره آمیز و ارزیابی ریسک ها»، «تعیین و اعتبار بخشی اقدام های کنترلی، ارزیابی مجدد و اولویت بندی ریسک ها»، «توسعه، اجرا و نگهداری یک برنامه بهبود و ارتقاء» و «تعیین برنامه‌ی پایش اقدام‌های کنترلی» را از مراحل اجرای این برنامه عنوان کرد و گفت: اعتبار سنجی کارایی برنامه‌ ایمنی آب، تدارک روش‌های اجرایی مدیریت، توسعه‌ی برنامه‌های پشتیبانی، برنامه‌ریزی و انجام بازبینی دوره‌ای برنامه‌ی ایمنی آب از دیگر مراحل اجرای این برنامه می باشد.
انتهای پیام
کد مطلب: 118138
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *