۰
شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۲

گفت و گوی وزیران خارجه ایران و ژاپن

وزیران خارجه جمهوری اسلامی ایران و ژاپن دیدار و درخصوص روابط دوجانبه و موضوعات مهم منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کردند.
وزیران خارجه جمهوری اسلامی ایران و ژاپن دیدار و درخصوص روابط دوجانبه و موضوعات مهم منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کردند.
به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف روز شنبه در دیدار همتای ژاپنی خود درخصوص روابط دوجانبه و موضوعات مهم منطقه‌ای و بین‌المللی گفت و گو کرد.
وزیر امور خارجه که از روز گذشته در کنفرانس امنیتی مونیخ حضور یافته است دیدارهای متعددی با مقامات و شخصیت‌های حاضر در این کنفرانس داشته است.
جاستین ترودو نخست وزیر کانادا روز گذشته با حضور در محل استقرار دکتر محمد جواد ظریف در خصوص موضوعات موردعلاقه طرفین به تبادل نظر پرداخت.
وزرای امورخارجه جمهوری اسلامی ایران و چین طی دیداری در حاشیه نشست کنفرانس امنیتی مونیخ در خصوص برجام، مسائل منطقه غرب آسیا، شهادت سردار سپهبد  سلیمانی و هواپیمای اوکراینی  گفتگو و تبادل نظر کردند.
ظریف در این دیدار  از مدیریت چین در خصوص کرونا تمجید و از همکاری دولت چین در زمینه کمک به خروج دانشجویان ایرانی از ووهان تشکر کرد.
وزیر امور خارجه چین نیز از همکاری‌های کشورمان در این  زمینه  تشکر و قدردانی کرد.
دیدار و گفت و گو با گروه الدرز (ریش سفیدان - مقامات بلند پایه سابق سازمان ملل متحد)  گروه اقدام بحران، وزیر خارجه فنلاند، واتیکان، چک، عمان، کرواسی از دیگر دیدارهای روز گذشته وزیر امور خارجه در حاشیه این کنفرانس بود.
محمد جواد ظریف امروز همچنین با اعضای شورای روابط خارجی اتحادیه اروپایی در خصوص برجام و تعهدات اروپا در این زمینه و همچنین مسائل منطقه ای و بین المللی تبادل نظر کرد.
وزیر امور خارجه همچنین با وادیم پریستایکو همتای اوکراینی دیدار و پیرامون هواپیمای اوکراینی و همچنین همکاری دو کشور در تحقیقات در این خصوص تبادل نظر کردند.
کد مطلب: 123826
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *