۰
جمعه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۹

بایدن: ترامپ را عفو نمی‌کنم!

نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکا گفت در صورت پیروزی، ترامپ را عفو نمی‌کند تا به مجازات اقدامات خلاف قانونش برسد.
بایدن: ترامپ را عفو نمی‌کنم!
نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکا گفت در صورت پیروزی، ترامپ را عفو نمی‌کند تا به مجازات اقدامات خلاف قانونش برسد.
«جو بایدن» نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا که شش ماه دیگر برگزار خواهد شد، روز پنجشنبه در یک برنامه آنلاین در شبکه خبری ان‌بی‌سی این موضوع را در پاسخ به پرسش یکی از شرکت‌کنندگان گفت.
شرکت‌کننده ای از بایدن پرسید که آیا در صورت پیروزی در انتخابات، مثل «جرالد فورد» رییس جمهوری پیشین آمریکا که «ریچارد نیکسون» را پس از استعفایش به دلیل استیضاح به خاطر رسوایی واترگیت عفو کرد تا کشور از آن بحران عبور کند، ترامپ را عفو خواهد کرد؟
دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا سال گذشته به اتهام تحت فشار قرار دادن رییس جمهوری اوکراین برای تحقیقات علیه پسر بایدن با هدف تضعیف موقعیت او در انتخابات پیش رو، توسط مجلس نمایندگان آمریکا با دو فقره اتهام استیضاح شد.
اگرچه ترامپ پس از آن در محاکمه شکل گرفته در مجلس سنا تبرئه شد، اما بایدن در پاسخ به این پرسش گفت که ترامپ را عفو نمی‌کند و هرگونه تصمیم‌گیری قضایی را برای زمانی نگه می‌دارد که وزارت دادگستری آمریکا از نظر او مستقل شده باشد.
نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا همچنین ترامپ و «ویلیام بار» وزیر دادگستری او را متهم به "سستی در انجام وظیفه" کرد و گفت که تعهد می‌دهد در صورت پیروزی حاکمیت قانون را تضمین خواهد کرد.
بایدن گفت که هرگز ندیده که در آمریکا وزارت دادگستری مثل آنچه امروز در دوران ریاست جمهوری ترامپ روی می‌دهد، به خودفروشی آلوده شده باشد.
وزارت دادگستری آمریکا به تازگی در دو تصمیم جنجال‌ساز استقلال این نهاد قضایی را زیر سوال برده و شائبه دخالت ترامپ در تصمیم‌گیری‌های قضایی را به وجود آورده است.
«ویلیام بار» وزیر دادگستری ترامپ به رغم توصیه همه دادستانان پرونده «راجر استون» دوست و مشاور ستاد انتخاباتی ترامپ برای صدور حکم ۹ سال زندان، دستور کاهش حکم حبس او را صادر کرد.
همچنین در فقره‌ای دیگر، دادستان مسئول رسیدگی به پرونده «مایکل فلین» مشاور پیشین امنیت ملی ترامپ، به رغم پذیرش جرم از سوی خود فلین، دستور منع تقیب او را صادر کرد.
کد مطلب: 129419
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *