۰
جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۱

نجات کوهنوردان البرزی از ارتفاعات دماوند

نجاتگران جمعیت هلال احمر شهرستان آمل امروز پس از چندین ساعت تلاش، ۴ کوهنورد البرزی آسیب دیده در مسیر صعود به قله دماوند را نجات دادند.
نجاتگران جمعیت هلال احمر شهرستان آمل امروز پس از چندین ساعت تلاش، ۴ کوهنورد البرزی آسیب دیده در مسیر صعود به قله دماوند را نجات دادند.
به گزارش ایلنا، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل گفت : در پی اطلاع رسانی به مرکز ۱۱۲ هلال احمر مبنی بر حادثه دیدن کوهنوردان البرزی در ارتفاع بیش از ۴ هزار متری قله دماوند، گروه امدادی جمعیت هلال احمر این شهرستان مستقر در پایگاه امدادی رینه ، به منطقه اعلام شده اعزام شدند.
جمشید نیک زاد با اشاره به صعود زمستانه دیروز ۲ کوهنورد آقا و ۲ کوهنورد خانم از استان البرز به این قله افزود: آنها در مسیر برگشت در ارتفاع ۴ هزار و ۷۰۰ متری بام ایران دچار آسیب دیدگی شده که با تلاش و کوشش فراوان ، خود را به پناهگاه سوم قله دماوند می‌رسانند.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل تصریح کرد: با هماهنگی سازمان امداد و نجات کشور، یک دستگاه بالگرد پس از فرود در منطقه گوسفند سرا (کمپ سوم قله دماوند) نجاتگران پایگاه تخصصی امداد و نجات کوهستان رینه به همراه نجاتگران سازمان امداد به پناهگاه سوم ضلع جنوبی عزیمت کرده و پس از فرود آمدن، مصدومان حادثه را به داخل بالگرد منتقل کردند.
نیک زاد گفت: حال عمومی هر ۴ کوهنورد البرزی که به دلیل سرمای شدید دچار سرمازدگی ناحیه دست و پا شده اند، خوب گزارش شده و پیش ازظهر امروز با بالگرد سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور، به تهران انتقال یافتند.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل از گروه‌های کوهنوردی که قصد کوهپیمایی و یا صعود‌های گروهی را دارند خواست: از راهنمایای فدراسیون کوهنوردی استفاده یا درجریان برنامه صعودشان قرار گیرند.
کد مطلب: 143246
برچسب ها: دماوند کوهنوردی
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *