۰
دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۹
به دلیل ایرادات و ‌نارضایتی مردم از سیستم‌ قرعه کشی؛

فروش مستقیم خودرو توسط خودروسازان آغاز شد

سیستم‌ قرعه کشی یکپارچه به دلیل ایرادات و ‌نارضایتی مردم و سازمان های نظارتی متوقف شد
فروش مستقیم خودرو توسط خودروسازان آغاز شد
 
به گزارش مردم سالاری آنلاین،اواسط اردیبهشت ماه سال جاری به ناگاه وزارت صمت به همه شرکت های خودروساز چه ایران خودرو و سایپا و چه خودروسازان خصوصی اعلام کرد تا برگزاری طرح های فروش خود به صورت مستقل را متوقف کرده و از این به بعد فروش محصولات را تنها از مسیر سامانه یکپارچه انجام دهند. این تصمیم فاطمی امین در زمانی انجام شد که وی اواخر سال گذشته وعده حذف قرعه کشی را از طرح فروش شرکت های خودروساز در سال جاری را داد و حالا این نوع فروش هم گریبان خودروسازان دولتی شده و هم با آن که مدیریت برخی شرکت ها خصوصی است، طبق قانون، دولت نباید سیاست‌ها و نگرش خود را به آنها دیکته کند.
در کنار این موضوع با انجام اولین طرح فروش در سامانه یکپارچه، بسیاری از خریداران خودرو با مشکلات بسیاری در استفاده از این سامانه مواجه شدند و نارضایتی شدید مردم را در پی داشت که نشان می دهد، وزارت صمت قبل از راه اندازی و اجرای این طرح نه فاز مطالعاتی را درست طی کرده و نه زیرساخت های آن را فراهم کرده است.
حال با مشاهده آگهی های فروش در فضای مجازی، می بینیم ظاهرا سیستم‌ قرعه کشی یکپارچه به دلیل ایرادات و ‌نارضایتی مردم و سازمان های نظارتی که توسط سه ضلع وزیر صمت، منطقی و توکلی پایه گذاری شده بود متوقف شده و خودروسازان فروش مستقیم را اغاز و نه "به فروش با قرعه کشی" گفتند.
کد مطلب: 166153
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *