۰
يکشنبه ۶ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۰۰

جزئیات زمان واریز سود سهام عدالت ۱۴۰۱ اعلام شد

در مطلب زیر به بررسی زمان واریز سود سهام عدالت سال ۱۴۰۱ و سوالات پیرامون آن پرداخته شده است.
جزئیات زمان واریز سود سهام عدالت ۱۴۰۱ اعلام شد
 به گزارش مردم سالاری آنلاین، آخرین باری که سود سهام عدالت به سهامداران پرداخت شد، حدود شش ماه قبل بود. سودی که متعلق به سال مالی ۱۳۹۹ بود و در اواخر اسفند ۱۴۰۰ به حساب دارندگان برگه سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی و یک میلیون تومانی واریز شد. در سال ۱۴۰۱ نیز قرار است که سود سال مالی ۱۴۰۰ پرداخت شد.
مسئولان سازمان بورس و اوراق بهادار در مورد میزان سود دریافتی سهامداران در سال ۱۴۰۱ گفته اند که تقریبا این میزان دو برابر دریافتی سال گذشته است. بدین ترتیب سهامدارانی که برگه سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی دارند، بیش از یک میلیون تومان و افرادی که برگه سهام عدالت یک میلیون تومانی دارند حدود دو میلیون تومان به عنوان سود سال مالی ۱۴۰۰ دریافت می‌کنند.
در سال ۱۴۰۰ سهامدارانی که برگه سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی داشتند حدود ۵۵۰ هزار تومان و کسانی که برگه سهام عدالت یک میلیون تومانی در دست داشتند بیش از یک میلیون تومان سود  به حساب شان واریز شد.  
در مورد زمان واریز سود سهام عدالت ۱۴۰۱ نیز مدیران سازمان بورس و اوراق بهادار هنوز زمان مشخصی را اعلام نکرده اند. آن‌ها گفته اند که شرکت‌ها باید سودهایی که در مجمع مصوب کرده‌اند را به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی منتقل کنند. سپس  شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، سودها را بر اساس مصوبه شورای عالی بورس  را حساب سهامداران واریز می‌کند.
در شرایط فعلی نیز هنوز معلوم نیست چه  شرکت‌هایی سودهای تصویبی مجمع را به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی منتقل کرده اند. اما با توجه به سوابق گذشته، معمولا این فرانید تا اسفند ماه طول می‌کشد و در نهایت واریزی سود سهام عدالت به روزهای پایانی سال موکول می‌شود.
کد مطلب: 172836
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *