۰
جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۰

مصرف آب در پاییز خشک را جدی بگیرید

هشدار به تهرانی‌ها
طبق گزارش‌های هواشناسی تهران پاییز امسال را بدون باران شروع و ادامه می‌دهد.
مصرف آب در پاییز خشک را جدی بگیرید
به گزارش مردم سالاری آنلاین،‌با این وجود اما مصرف آب در تهران نسبت به گذشته کمتر نشده است.
شرکت آب و فاضلاب استان تهران اطلاعیه جدیدی در مورد وضعیت تأمین و مصرف آب پایتخت در شروع پاییز خشک ۱۴۰۱ صادر کرد.
شرکت آب و فاضلاب اعلام کرد: حجم مصرف آب در شروع پاییز با میزان مصرف آب در روزهای اوج مصرف در تابستان تفاوتی ندارد.
شرکت آب و فاضلاب استان تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در حالی که انتظار می‌رفت با شروع فصل پاییز از حجم بالای مصرف آب در تهران کاسته شود، اما به‌عنوان نمونه میزان مصرف آب در روز یکم مهرماه معادل سه میلیارد و ۴۵۰میلیون لیتر بود و در باقی روزهای هفته اول مهرماه نیز تغییری نداشته است.
پاییز خشک تهران در راه است
این حجم از مصرف آب با میزان مصرف آب در روزهای اوج مصرف در تابستان گذشته تفاوتی ندارد و میزان مصرف آب در تهران در شرایطی هم‌چنان بالاست که بنا بر اعلام سازمان هواشناسی استان تهران میزان بارش‌ها در مهر و آبان امسال کاهش محسوسی نسبت به میانگین بلندمدت دارد. ️ هم‌چنین میزان بارش‌های استان تهران در مقایسه با متوسط بلندمدت با کاهش ۲۶درصدی مواجه بوده است.
اکنون میزان ورودی آب به مخازن سدهای پنج‌گانه تهران با کاهش ۱۶درصدی نسبت به سال آبی گذشته مواجه است و در آستانه فصل پاییز و شروع سال آبی جدید با ۴۱۱میلیون متر مکعب ذخیره آبی و کسری ۸۹میلیون مترمکعبی نسبت به سال گذشته وارد سال آبی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ می‌شویم.
در چنین شرایطی درکنار تمامی اقدامات فنی و مهندسی برای تامین آب توسط شرکت آب و فاضلاب استان تهران، تنها مشارکت همدلانه شهروندان و رعایت شیوه‌های مدیریت مصرف است که تداوم تامین پایدار آب شرب پایتخت را تضمین می‌کند.
کد مطلب: 175884
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *