۰
چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۰

بدهی ملی آمریکا رقم عجیب ۳۱.۱ تریلیون دلار را رد کرد

وزارت خزانه داری آمریکا گزارش داد که مجموع بدهی ملی آمریکا تا روز دوشنبه به نزدیک ۳۱.۱ تریلیون دلار رسید.
بدهی ملی آمریکا رقم عجیب ۳۱.۱ تریلیون دلار را رد کرد
به گزارش مردم سالاری آنلاین،شبکه خبری سی‌ان‌ان نوشت: بدهی ملی آمریکا، همزمان با نرخ تورم بی‌سابقه، نرخ بالای بهره و افزایش بی‌ثباتی اقتصادی برای اولین بار از مرز ۳۱ تریلیون دلار گذشت.
سی ان ان افزود: وزارت خزانه داری آمریکا گزارش داد که مجموع بدهی ملی آمریکا تا روز دوشنبه به نزدیک ۳۱.۱ تریلیون دلار رسید.
دولت آمریکا در دوران کرونا که بازارها و زنجیره عرضه کالاها را مختل کرد برای کمک به اقتصاد این کشور مجبور به استقراض شد.
بدهی های معوق این کشور از ابتدای سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۸ تریلیون افزایش یافته است و فقط در ۸ ماه ۱ تریلیون دلار افزایش یافته است.
استقراض دولت آمریکا از دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ آغاز شد و تا اوایل دولت جو بایدن ادامه داشت و این در حالی بود که نرخ بهره پایین بود.اکنون در حالی که تورم در این کشور به شکل بی سابقه ای بالا است و چندین دور تلاش فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره در مبارزه با کنترل قیمت ها، هزینه وام گیری بسیار بالاتر است.
کمیته بودجه فدرال درآمریکا ماه گذشته براورد کرد که سیاست های بایدن می تواند ۴.۸ تریلیون دلار به کسری بودجه بین سالهای ۲۰۲۱ تا ۲۰۳۱ اضافه کند.
در گزارش این کمیته آمده است: وام گیری های بیشتر منجر به تداوم فشارهای تورمی شود و بدهی ملی را به رکورد جدیدی تا سال ۲۰۳۰ سوق دهد.
آمار وزارت خزانه داری آمریکا نشان می دهد: سطح استقراض آمریکا در دهه گذشته افزایش یافته است. در زمانی که باراک اوباما در ۲۰ ژانویه ۲۰۰۹ به ریاست جمهوری رسید بدهی مومی آمریکا ۱۰.۶ تریلیون دلار بود. در زمان به قدرت رسیدن دونالد ترامپ در ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ این رقم به ۱۹.۹ تریلیون دلار رسید و با روی کار آمدن بایدن در ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ به ۲۷.۸ تریلیون دلار افزایش یافت.
منبع:ایرنا
کد مطلب: 176408
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *