۰
شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۰

جزییات رایزنی وزیر خارجه آمریکا و فواد حسین درباره بدهی‌ عراق به ایران

 وزارت امورخارجه عراق درباره دیدار وزیر خارجه این کشور با وزیر خارجه عراق اعلام کرد که دو طرف درباره بدهی‌های بغداد به تهران در رابطه با خرید گاز و برق از ایران.
جزییات رایزنی وزیر خارجه آمریکا و فواد حسین درباره بدهی‌ عراق به ایران

به گزارش مردم سالاری آنلاین، آنتونی بلینکن و فواد حسین وزیران امورخارجه آمریکا و عراق در حاشیه نشست وزیران ائتلاف بین‌المللی موسوم به ضد داعش در ریاض، پایتخت عربستان با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

وزارت امورخارجه عراق با انتشار بیانیه‌ای درباره این دیدار اعلام کرد که دو طرف درباره بدهی‌های بغداد به تهران در رابطه با خرید گاز و برق از ایران و چگونگی تعامل با تحریم‌های آمریکا علیه بانک‌های جهانی و بانک‌های عراقی با یکدیگر رایزنی کرده‌اند.

همچنین در ادامه این بیانیه آمده است که وزیران امورخارجه آمریکا و عراق درباره موضوعات مختلف دیگر، از جمله روابط دو جانبه میان بغداد و واشنگتن و راه‌های افزایش همکاری‌ها میان دو کشور، مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی مورد اهتمام مشترک با یکدیگر گفت‌وگو و به‌علاوه بر لزوم اقدام در جهت کاهش تنش و برقراری آرامش در منطقه تاکید کرده‌اند.

بنابر اعلام وزارت امورخارجه عراق، فواد حسین در این دیدار با تاکید بر لزوم یافتن راه حلی برای این مشکل که به‌طور مستقیم بخش برق‌رسانی عراق را تحت تأثیر قرار می‌دهد، از طرف آمریکایی برای حل مشکل پرداخت‌های مالی به زائران ایرانی و پول ایرانیان در بانک‌های عراقی تشکر کرد.

کد مطلب: 197180
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *