۰
پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۲۰

شماره گذاری این خودرو متوقف شد

رئیس پلیس راهور فراجا گفت: بنابر درخواست سازمان ملی استاندارد، شماره گذاری خودرو ایکس ۵۵ پرو(X۵۵PRO) در تمامی مراکز شماره و پلاک گذاری راهور کشور متوقف شده است.
شماره گذاری این خودرو متوقف شد

سردار سیدتیمور حسینی پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت در واکنش به اطلاعیه سازمان ملی استاندارد به ایرنا گفت: بنابر درخواست سازمان ملی استاندارد ناشی از ضعف در برخی قطعات این مدل از خودرو، شماره گذاری آن در تمامی مراکز پلیس راهور ممنوع شده است.

وی تاکید کرد: تا زمانی که سازمان ملی استاندارد شرایط را برای شماره گذاری خودرو ایکس ۵۵پرو متناسب با الگوهای استاندارد و ایمنی نبیند، پلیس راهور از ارائه پلاک به آن معذور است.

با رای شورای رقابت خودروهای برقی از شمول مصوبه ۵۴۳ خارج شد.

رئیس پلیس راهور فراجا گفت: بر اساس قانون تمامی پلاک گذاری خودروها بر مبنای تایید سازمان ملی استاندارد است و خارج از این چهارچوب هیچ شماره گذاری انجام نخواهد شد.
سازمان ملی استاندارد ایران هفته گذشته اعلام کرد که به علت وجود نقص فنی در برخی از خودروهای مدل ایکس ۵۵ پرو تولیدی شرکت مدیران خودرو، تا اطلاع ثانوی شماره‌گذاری این خودرو متوقف می‌شود.

بر اساس اعلام این سازمان، دفتر تخصصی ارزیابی انطباق صنایع، حمل و نقل و ماشین‌آلات این سازمان در نامه‌ای به پلیس راهور ناجا اعلام کرد «برابر بررسی‌های فنی به عمل آمده و با توجه به مفاد استاندارد ملی ایران به شماره ۶۹۲۴ در خصوص وجود نقص ایمنی بحرانی، ضمن تعلیق اعتبار تأیید نوع خودروی مذکور، ضروری است، شماره‌گذاری آن متوقف شود».

در راستای کاهش بار ترافیکی سایت ثبت‌نام محصولات سایپا و بهره‌مندی بهتر متقاضیان،‌ فروش خودروهای تجاری زامیاد در طرح فروش روز چهارشنبه (فردا)، تفکیک و به زمان دیگر موکول شد.

طی هفته های اخیر تصاویری از شکسته شدن اکسل (محور متصل کننده چرخ) خودروی ام‌وی‌ام X۵۵ پرو و واژگونی آن در حال تردد، منتشر شد که نگرانی هایی را به دنبال داشت.

کد مطلب: 216127
برچسب ها: خودرو
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *