۰
پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۷:۰۰

در صورت تعطیلی شنبه ها، پنجشنبه دیگر تعطیل نیست؟

مطابق جلسه نمایندگان مجلس شورای اسلامی، با تصمیم "تعطیلی شنبه ها" موافقت شد.
در صورت تعطیلی شنبه ها، پنجشنبه دیگر تعطیل نیست؟

به گزارش مردم سالاری آنلاین به نقل از اقتصادآنلاین، جزئیات این تصمیم گیری به چه صورت است؟در صورت تایید شورای نگهبان، و بر اساس مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی،قرار شد شنبه ها، دومین روز تعطیل در هفته به جای پنجشنبه ها باشد.

در مجلس یازدهم، طرح تعطیلی پنجشنبه ها و کاهش ساعت کاری در سراسر کشور، در کمیسیون اجتماعی کلید خورد و پس از بررسی های زیاد به تصویب رسید.بر اساس این مصوبه برای تمامی دستگاه‌های اجرائی اعم از ستادی و استانی از یکشنبه تا پنجشنبه روز کاری محسوب می‌شود.

البته یکسری استثنائات برای این طرح وجود دارد.
جزییات این که چه دستگاه‌هایی، سازمان‌های و نهادهایی در شنبه تعطیل خواهند بود، طبق آیین نامه دولت تعیین می‌‎شود.
واحدهای نظامی، انتظامی و امنیتی و بخش عملیاتی واحدهای خدمت رسانی از قبیل بیمارستانها، مراکز بهداشتی درمانی، مراکز بهزیستی، بانک ها و اماکن ورزشی مستثنی شده‌اند. همان استثنایی که پیش از این هم در مورد پنجشنبه‌ها وجود داشت.

در پاسخ به یکسری مخالفت ها در مجلس گفته شد: تعطیل رسمی ما روز جمعه است و این روز تعطیل فقط برای کسانی است که ساعت کاری موظف دارند و بقیه اقتصاد کشور به جاست.
دولت نیز با کاهش ساعت کاری کارمندان دولت به ۴۰ ساعت در هفته، موافقت کرده است.

تعطیلی شنبه‌ها به جای پنجشنبه ها، در صورتی اجرایی خواهد شد که از سوی شورای نگهبان تأیید شود و در صورت تأیید، شاید آن‌طور که اسماعیلی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفته اگر شورای نگهبان در ۱۰روز آینده، مصوبه مجلس مبنی بر افزایش تعطیلات هفته‌ها را تأیید و رئیس مجلس ابلاغ کند تعطیلی شنبه‌ها از اواخر خرداد امسال اجرایی شود.

کد مطلب: 216137
برچسب ها: تعطیلی شنبه ها
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *