۰
پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۳۰

بازدهی بازارها در هفته چهارم اردیبهشت ۱۴۰۳

بازدهی دلار سقوط کرد
بازدهی بازارها در آخرین هفته اردیبهشت با پرچمداری دلار در کاهش ارزش به کار خود پایان داد. این هفته تمام بازارها با بازدهی منفی بسته شدند.
بازدهی بازارها در هفته چهارم اردیبهشت ۱۴۰۳

به گزارش مردم سالاری آنلاین به نقل از تجارت‌نیوز، بازدهی بازارها در هفته چهارم اردیبهشت منفی شد. این کاهش قیمت در بازارها متاثر از افت ریسک‌ها سیاسی و کاهش تقاضا رخ داد.

بازدهی بازارها در اردیبهشت به طور پیوسته منفی بود. معامله‌گران کاهش ریسک‌ها سیاسی را دلیل افت پلکانی قیمت‌ها می‌‌دانند. علاوه بر آن تجربه سال‌های گذشته حاکی از این است که روند تقاضا در ماه‌های اردیبهشت، خرداد و تیر در کف خود قرار دارد. بنابراین این موضوع را نیز می‌توان دلیل کاهش قیمت در بازارهای مالی دانست.
 

دلار ۳ هزار تومان ارزان شد

قیمت دلار  از ۲۰ تا امروز ۲۷ اردیبهشت با کاهش پلکانی همانند هفته‌های گذشته روند نزولی داشت. دلار در هفته چهارم اردیبهشت به کریدور پنجم بازگشت و بازدهی منفی ۴.۷۳ درصدی و کاهش قیمت دو هزار و ۹۰۰ تومانی داشت. در آخرین معامله روز پنجشنبه اسکناس آمریکایی در پله‌های چهارم کانال هشتم از کریدور پنجم معامله شد.

اونس ۵۰ دلار گران شد

روز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت هر گرم طلای ۱۸ عیار به قیمت سه میلیون و ۳۷۰ هزار تومان رسید و با کاهش ۴۷ هزار تومانی نسبت به هفته گذشته، بسته شد. این هفته طلا  افت ۱.۳۸ درصدی داشت. در هفته چهارم اردیبهشت هر مثقال طلای ۱۸ عیار روی رقم ۱۴ میلیون و ۵۳۴ هزار تومانی ایستاد و افت بازدهی ۱.۹۵   درصدی داشت.

گفتنی است این هفته اونس جهانی طلا با افزایش قیمت همراه شد. طلای جهانی در یک هفته اخیر ۵۰ دلار گران شد و در لحظه نگارش این گزارش با رقم ۲۳۷۸ دلاری در حال معامله است. اونس جهانی طلا این هفته نسبت به مدت مشابه هفته قبل رشد بازدهی  ۲.۱۵ درصدی داشت.

سکه در مرتبه دوم افت بازدهی قرار گرفت

در هفته اخیر سکه امامی با کاهش بازدهی ۲.۰۹ درصدی افت قیمت ۸۷ هزار تومانی داشت. این قطعه در آخرین معامله روز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت با قیمت ۴۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به کار خود پایان داد.

روز پنجشنبه قیمت سکه بهار آزادی در سطح ۳۸ میلیون  تومانی قرار گرفت. در آخرین معامله این هفته نیم‌سکه با قیمت ۲۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، ربع سکه با رقم ۱۵ میلیون تومان معامله شدند. سکه گرمی روی رقم ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی ایستاد.

«استقلال» در لیست پربازده‌ترین‌ سهم‌های بورس

بررسی بازدهی نمادهای بازار سهام در هفته چهارم اردیبهشت 1403 نشان می‌دهد که سهام آباد توانسته است در این هفته با رشد 37 درصدی، بیشترین بازدهی را به ثبت برساند و با ارزش 161 تومان معامله شود.

استقلال و ثامان نیز دیگر سهم‌هایی بودند که در این هفته بازدهی مثبتی از خود بر جای گذاشتند؛ به نحوی که این دو سهم در این هفته 20 درصد افزایش قیمت داشتند. به این ترتیب در پایان معاملات این هفته استقلال به قیمت 191 و ثامان به 2882 تومان رسیدند. 

کمترین بازدهی نمادها در هفته چهارم اردیبهشت


 

در طرف مقابل اما در جریان بررسی بازدهی نمادهای بازار سهام، روشن شد که ارقام ریزش سهم‌های کم‌بازده، کمتر بوده است؛ به طوری‌که غپآذر با افت 17 درصدی بیشترین کاهش قیمت را میان رقبای خود در بازار سهام ثبت کرده است. توسن و سدشت نیز دیگر سهم‌های کم‌بازده هفته چارم اردیبهشت بودند و با کاهش 15 درصدی روبه‌رو شدند. همچنین هجرت و پخش نیز در این هفته 14 درصد افت قیمت داشتند و قیمت 2020 و 616 تومان را روی تابلو ثبت کردند.

کد مطلب: 216140
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *