۰
سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۰۳
مهندس، نابغه، پديده و ديگران

تيم برتر نيم‌فصل اول ليگ چهاردهم

120 بازي از ليگ چهاردهم برگزار شده است و ليگ به پايان دور رفت خود رسيده است. براي گزينش برترين هاي ليگ‌برتر گروه آناليز "ورزش سه" ،44 بازيکن را برگزيد. از بين 11 نفري که امتيازات بيشتري را داشتند به عنوان تيم منتخب برگزيديم.
تيم برتر نيم‌فصل اول ليگ چهاردهم
در مبحثی دیگر تیم های دوم، سوم و چهارم را هم مرور می‌ کنیم. ابتدا اسامی ۱۱ مرد برتر و سپس توضیحات در باب حضور نفرات در تیم برتر را ارائه خواهیم کرد.

دروازه‌بان: علیرضا سلیمی

مدافعان: عبدالله کرمی (سپاهان)، حامد شیری(سایپا) و حبیب گردانی (تراکتورسازی)

خط میانی: اکبر صادقی(پدیده)، ایمان مبعلی(نفت‌تهران)، ایوب کلانتری(صبای قم)، محمد نوری(پرسپولیس) و جاسم کرار(استقلال)

خط حمله: سروش رفیعی(فولاد خوزستان) و ادینهو(تراکتورسازی)


علیرضا سلیمی(فولاد خوزستان): برای فولاد چنان خوب کار کرد که حتی سرمربیان تیم هایی از لیگ‌برتر او را بهترین دروازه‌بان فصل برگزیدند. سلیمی در پیروزی برابر پرسپولیس و استقلال سزاوارانه کار کرد و کم حاشیه و پرتلاش برای اولین بار در موقعیت تاریخی حضور در تیم منتخب ورزش سه به عنوان بهترین دروازه‌بان نیم فصل را تجربه کرد.


عبدالله کرمی(سپاهان): در فولاد خوب بود و عملکردش در سپاهان تداوم داشت و حتی در روزهای مصدومیت هم بیشتر را تنها نگذاشت مثل همیشه سپاهان،یارگیری فوق العاده ای داشت و کرمی بهترین مرد در تیم ۹۳ بود.


حامد شیری(سایپا): لیگی که بسیاری از ناموران خود را افت کرده یا سفر کرده به خارج از کشور می‌ دید یک پدیده رو کرد؛حامد شیری. او به انتخاب سرمربی سایپا بهترین بازیکن نیم فصل اول سایپا بهترین بازیکن نیم فصل اول سایپا است. ۳ گل هم زده و تاثیر گذاری فوق العاده در عملکرد تیم فوتبال سایپا داشته است.


اکبر صادقی(پدیده): هافبک دفاعی تیم پدیده، در لیگ امسال آماده تر از زمانی ظاهر شد که در صبا بود و با درخشش بسیار به تیم‌ملی دعوت شد،مهم ترین عامل بقای پدیده در میانه جدول و ثبت نامش به عنوان بهترین تیم صعود کننده به لیگ‌برتر قطعا این بازیکن بود.


ایوب کلانتری(صبا): جزو مردانی ست که در تیم های بی تماشاگر درخشش شایسته ای دارند اما بیلان عملکردشان یک تیم را در ۱۵ بازی لیگ به اوج می‌ رساند. صبای کم ستاره با حضور شایسته ۲۳ امتیازی شد و بین استقلال و پرسپولیس ایستاده است.


ایمان مبعلی(نفت‌تهران): سال های برگزاری جام ملت های آسیا،سالیان اوج مبعلی ست و جالب اینکه سال های ۸۹،۸۶،۸۳،۷۹ برای او همیشه جزو مهم ترین سال ها بوده اند. ایمان امسال عالی بود و مهم ترین مهره تیم نفت در ۱۱ بازی متوالی بی شکیت این تیم بود. منصوریان سرمربی نفت به او مهندس فوتبال لقب می‌ دهد.


جاسم کرار(استقلال): برخلاف دوره گذشته حضورش در استقلال این بار عملکردی شایسته داشت. افت هافبک های با تجربه ای مثل آندو و کوچ بزرگانی مثل نکونام،جباری و... در سالیان اخیر، باعث شد کرار با تجربه تر و کم حاشیه تر بهترین مرد یال استقلال باشد.


محمد نوری(پرسپولیس): انتخاب نوری برای حفظ سهمیه پرسپولیس در تیم منخب نیست، نری که در ابتدای فصل در مرز بین حضور در پرسپولیس داشت و علی دایی برای گنجاندن نامش بین یاران پرسپولیس ۹۳ مردد بود با آمدن نوری جایگاه ثابتش را باز یافت و رفته رفته خوب تر شد تا سرانجام در دربی ۷۹ سرخابی ها بهترین بازیکن میدان لقب گرفت. نوری بعد از ۲ سال درخشش در نیم فصل لیگ امسال به تیم‌ملی کی‌روش برگشت.


سروش رفیعی(فولاد): اگر فولاد امسال بختیار رحمانی ،آرش افشین و عبدالله کرمی را ندارد اما صاحب پدیده های تازه و جایگزین و نفراتی مثل سروش رفیعی ست که خوب بازی کرده ،هم ۷ گل زده و هم مرد اول تیمش بوده و هم به تیم‌ملی برگشته است.


ادینهو(تراکتورسازی): با ۱۰ گل زده در ۱۵ بازی (۶۶ در صد گل در هر بازی) بهترین گلزن لیک است. ادینهو از عوامل مهم صدر نشینی تراکتورسازی است. ادعای او از هفته های نخستین در بدست آوردن عنوان آقای گلی در لیگ تا اینجای کار در حال تبدیل به واقعیت است.

کد مطلب: 43142
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *