۰
يکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۳

دو تصفیه‌حساب در یک روز

کی‌روش از ترکیه برای برانکو و کریمی خط و نشان کشید.
کی‌روش از ترکیه برای برانکو و کریمی خط و نشان کشید.
به گزارش ایسنا، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: « فقط ۱۲ روز؛ این فاصله ما تا اولین بازی ایران در جام‌جهانی روسیه است، اما انگار قرار نیست تیم‌ ملی حتی در چنین شرایط سرنوشت‌سازی هم رنگ آرامش را ببیند. در حالی‌ که ملی‌پوشان به اردوی ترکیه رفته‌اند تا دور از هیاهو خودشان را برای حضور در مرحله نهایی جام‌جهانی آماده کنند، هر روز یک داستان جدید برای تیم کشورمان درست می‌شود. اول خط خوردن بازیکنانی مثل جلال حسینی و وریا غفوری سروصدا به پا می‌کند، بعد از آن شایعه می‌کنند پس از جام‌ جهانی علی دایی جانشین کارلوس کی‌روش خواهد شد؛ زمزمه‌ای که با توجه به اعلام جدایی رسمی مربی پرتغالی هر روز هم تشدید می‌شود. پس از آن باخت به ترکیه باعث شکل‌گیری موج انتقادات می‌شود. سپس لغو بازی‌های دوستانه مقابل یونان و کوزوو جنجال‌ساز می‌شود و حالا هم این مصاحبه طعنه‌آمیز کارلوس کی‌روش است که روی آتش حاشیه‌ها بنزین می‌پاشد.
طعنه صریح کی‌روش
دیروز و در شرایطی که شاید خیلی هم ضروری به نظر نمی‌رسید، مصاحبه‌ای از کی‌روش روی خروجی سایت رسمی فدراسیون فوتبال رفت که با توضیحات معمول او و ابراز گلایه‌های همیشگی‌اش از وقوع نقصان در برنامه‌های آماده‌سازی تیم‌ ملی شروع می‌شد، اما پایان آن واقعا غافلگیرکننده بود. اگر از غرولندهای کلیشه‌ای اول مصاحبه چشم‌پوشی کنیم، بخش ملتهب تازه‌ترین اظهارات کارلوس اینجاست: «نباید فراموش کنیم که تیم‌ ملی چند ماه دیگر جام ملت‌های آسیا را پیش‌رو دارد و من فکر می‌کنم مربی بعدی اگر بیشتر از یک یا دو تغییر انجام دهد، سورپرایز می‌شوم؛ چون تیم تقریبا آماده است و تفکر ما نه‌ تنها برای جام‌جهانی بلکه برای این بود که تیم‌ ملی آماده و مهیای جام ملت‌ها هم باشد. البته شاید هم مثل قبل، مربیانی برگردند که حتی اگر بازیکنان به بطری آب لگد بزنند یا بازیکنان نمی‌خواستند بازی کنند، اما باز به آنها بازی می‌دادند و اگر دوباره آن طرز تفکر برگردد و حاکم شود شاید شاهد یک‌ سری تغییرات باشیم، اما اگر به این شکل نباشد، تغییر آن‌چنانی را نخواهیم داشت.»
موضوع و مرجع اشاره‌ها روشن‌تر از آن است که نیازی به توضیح بیشتر داشته باشد. کی‌روش به دلایلی که خودش بهتر می‌داند تصمیم گرفته در فاصله کمتر از دو هفته تا بازی با مراکش، با یک مصاحبه دو دشمن اصلی این ماه‌هایش را نوازش کند. او آشکارا به برانکو طعنه می‌زند و یادآوری می‌کند که علی کریمی در دوران حضور او روی نیمکت تیم‌ ملی در جام‌ جهانی به ساک پزشکی تیم لگد زد. کی‌روش می‌گوید تیمی فوق‌العاده را ساخته که برای جام ملت‌های آسیا نیاز چندانی به تغییرات ندارد، مگر این که یکی مثل برانکو به تیم‌ ملی برگردد که دیسیپلین لازم را ندارد و به امثال کریمی باج می‌دهد. این یعنی تصفیه‌حساب همزمان با برانکو و کریمی؛ اما آیا دم جام‌ جهانی در اردوی تیم‌ملی زمان مناسبی برای این کار بود؟
واکنش برانکو
وقتی سرمربی تیم‌ ملی تلاشی برای امن کردن فضا انجام نمی‌دهد، طبیعی است که مخالفان او هم گامی در این مسیر برندارند. دیروز به یک ساعت نکشیده برانکو اولین واکنش را به مربی پرتغالی نشان داد و در مورد طعنه‌ها و اشاره‌های کی‌روش به پرخاشگری کریمی در بازی ایران و مکزیک در جام‌جهانی ۲۰۰۶ آلمان گفت: «نمی‌دانم منظور کی‌روش از این صحبت‌ها چیست. اگر به اتفاقات جام‌جهانی ۲۰۰۶ اشاره دارد باید بگویم که برای او در جام‌ جهانی روسیه آرزوی موفقیت دارم. من افتخار می‌کنم که سرمربی بازیکنی چون علی کریمی بودم، بازیکنی که یکی از بااستعداد‌ترین فوتبالیست‌های جهان بود.»
با این اوصاف به احتمال فراوان علی کریمی هم به‌ زودی روی صفحات شخصی‌اش در فضای مجازی از خجالت کی‌روش در خواهد آمد. ما اما همچنان با این سوال تنها مانده‌ایم که فایده این جنگ کاذب آن هم درست در آستانه جام‌جهانی چه می‌تواند باشد؟»
کد مطلب: 88082
برچسب ها: کارلوس کی روش
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *