۰
شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۲

انتخاب یک شهردار جوان برای کرج

شورای شهر کرج پس از کش و قوس‌های فراوان انتخاب شهردار، سرانجام به علی‌اصغر کمالی برای تکیه بر کرسی شهرداری این کلانشهر رأی داد.
شورای شهر کرج پس از کش و قوس‌های فراوان انتخاب شهردار، سرانجام به علی‌اصغر کمالی برای تکیه بر کرسی شهرداری این کلانشهر رأی داد.
به گزارش خبرنگار ایسنا، پس از اینکه وزارت کشور با مأموریت فرماندار کرج در شهرداری این کلانشهر مخالفت کرد، اعضای شورا وارد دور جدیدی از انتخاب شهردار شدند تا از میان پنج گزینه یک نفر را انتخاب کنند.
سرانجام این شورا پس از 14 ماه از روی کار آمدن، پنجمین گزینه مورد نظر خود یعنی علی‌اصغر کمالی‌زاده را برای شهرداری کرج معرفی کرد. از سوابق کمالی‌زاده می‌توان به معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری کرج، معاونت فنی و عمرانی شهرداری کرج و مدیریت مناطق شهرداری کرج اشاره کرد.
عباس زارع، رئیس شورای شهر کرج پس از رأی گیری گفت: این برای اولین بار است که تمام اعضای شورای شهر به یک گزینه برای شهرداری رأی می‌دهند.
زارع از کمالی‌زاده خواست به عنوان یک شهردار جوان تحصیلکرده و چابک اقتدار را به شهرداری برگرداند و به مردم پاسخگو و با شهروندان مهربان باشد.  تا زمان پاسخ وزارت کشور به این انتخاب شورای شهر کرج، کمالی‌زاده در جایگاه سرپرست شهرداری قرار خواهد گرفت.
نجفی، استاندار البرز  به فرایند انتخاب شهردار اشاره کرد و گفت: شورای شهر در این فرایند تمام تلاش خود را به کار گرفته و از مردم درخواست می‌شود صبور باشند. بدون شک فرایند تصمیم‌گیری بر مبنای دموکراسی به همین شکل است پس باید به رای اعضا در انتخاب شهردار احترام بگذاریم.
وی با اشاره به علت شهردار نشدن شفقی گفت: وزارت کشور به دنبال استفاده از توانمندی شفقی در مجموعه خود بود و اجازه نداد از توان مدیریتی او در شهرداری استفاده شود.
کد مطلب: 95678
برچسب ها: انتخاب شهردار
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *