۰
جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۳

استقبال گرم هوادار ایرانی از کی‌روش درکلمبیا!

حسین پودینه، استاد زبان‌شناسی دانشگاه گرند کلمبیا در بوگوتا تنها طرفداری بود که دیروز به دیدار کی‌روش رفت و البته که ایرانی است.
حسین پودینه، استاد زبان‌شناسی دانشگاه گرند کلمبیا در بوگوتا تنها طرفداری بود که دیروز به دیدار کی‌روش رفت و البته که ایرانی است.
به گزارش ایسنا، خبرآنلاین نوشت: کارلوس کی‌روش ساعاتی پیش قراردادش با تیم ملی کلمبیا را رسمی کرد. او پس از آن که از هواپیما پیاده شد و به خروجی فرودگاه رسید، با استقبال بی نظیری مواجه شد. یک ایرانی با پرچم ایران و گلی در دست به سمت او آمد و چندین بار به سرمربی پرتغالی خوش‌آمد گفت؛ آن هم به زبان فارسی. کی‌روش که در جمع خبرنگاران کلمبیایی محصور شده بود، از دیدن دوباره ایرانی‌ها به وجد آمد و با هوادار ایرانی‌اش آن هم با ذوق استقبال کرد. اما هوادار ایرانی کی‌روش در کلمبیا چه کسی بود؟ با حسین پودینه، استاد زبان شناسی دانشگاه گرند کلمبیا درباره خوش‌آمدگویی‌اش به کارلوس کی‌روش گفت‌وگو کرده‌ایم.
*هدف شما از رفتن به فرودگاه و استقبال کارلوس کی‌روش چه بود؟
به همه دنیا و البته خود او نشان دهیم که ما انسان‌های قدرشناسی هستیم. هر کسی که تنها یک قدم برای ایران و مردم ایران بردارد، ما صد قدم به سمت او برمی‌داریم. مهم نیست از نتایج راضی باشیم یا نه، این زحمت هشت ساله کم نبود. افتخاراتی که ما کسب کردیم، دو صعود راحت و بدون نگرانی آن هم به صورت پیاپی به جام جهانی. مقابل آرژانتین، اسپانیا و البته پرتغال که کشور خودش هم بود، آن قدر جسورانه و زیبا بازی کردیم. اسپانیایی‌ها پس از شکست ما خیلی شادی کردند. اینها ارزشمند هستند و من تصمیم گرفتم یک شاخه گل بخرم و با پرچم ایران به استقبال ایشان بروم. من تنها طرفداری بودم که آنجا حضور داشت و سایر افرادی که آن جا حضور داشتند، همه خبرنگار بودند.
* عملکرد کارلوس کی‌روش را به عنوان یک هوادار فوتبال چگونه دیدید؟
دو بار حضور راحت در جام جهانی و عملکرد درخشانمان مقابل تیم‌های قدرتمند جهان در جام جهانی، واقعاً ارزشمند است. حضور تیم ملی ایران در نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا آن هم پس از تقریباً بیست سال هم بسیار شیرین است. ما مقابل ژاپن بدشانسی آوردیم و اگر روحیه‌مان را نمی‌باختیم، آنها را هم شکست می‌دادیم.
* دیدگاه رسانه‌های کلمبیا به کارلوس کی‌روش چه بود؟ بازتاب حضور او در کلمبیا را چگونه می‌بینید؟
آنها به دو بار حضور ایران در جام جهانی در عصر کی‌روش اشاره کرده‌اند. آن هم در شرایطی که خود کلمبیا به سختی توانست به جام جهانی صعود کند. تقریباً همه رسانه‌های کلمبیا به آن حقیقت اشاره کردند که تیم ملی ایران پس از برزیل دومین تیمی بود که به جام جهانی صعود کرد. بازتاب این اتفاقات برای من هم جذاب بود. حضور من هم بازتاب زیادی داشت و امروز با هشت کانال تلویزیونی مصاحبه کردم؛ شش کانال کلمبیایی و دو کانال اسپانیایی. آنها تعجب کرده بودند چرا یک هوادار ایرانی اینجا حضور یافته است و من هم به آنها توضیح دادم ما ملت قدرشناسی هستیم.
کد مطلب: 102581
برچسب ها: کارلوس کی روش
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *