۲
۰
يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۶
عضو کمیسیون حقوقی‌ و قضایی مجلس:

اکبر طبری بازداشت شده است

عضو کمیسیون حقوقی‌ و قضایی مجلس شورای اسلامی اعلام می‌کند که معاون اجرایی حوزه ریاستِ رئیس پیشین قوه قضاییه بازداشت شده است.
عضو کمیسیون حقوقی‌ و قضایی مجلس شورای اسلامی اعلام می‌کند که معاون اجرایی حوزه ریاستِ رئیس پیشین قوه قضاییه بازداشت شده است.
حسن نوروزی، نماینده بهارستان و عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر به ایرناپلاس گفت: چند روز پیش آقای طبری بازداشت شده است. او از بیان علت بازداشت خودداری کرد.
اکبر طبری در زمان ریاست آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی بر دستگاه قضا، معاونت اجرایی حوزه ریاست قوه قضاییه را بر عهده داشت.
چندی پیش علیرضا زاکانی، نماینده اصولگرای مجلس نهم، اکبر طبری را عنصر فاسدی در قوه قضاییه خواند و ادعا کرد که دو رئیس قوه را بیچاره کرده است.
محمدعلی پورمختار، نماینده اصولگرای مجلس دهم نیز پیش از این به ایرناپلاس خبر داده بود که بر اساس اطلاعات او، اکبر طبری همراه صادق آملی‌لاریجانی به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفته است. بعد از انتشار این گزارش در ایرناپلاس، دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتشار جوابیه‌ای از این خبرگزاری و همچنین این دو فعال سیاسی اصولگرا انتقاد کرده و آنان را متهم به تخریب آملی‌لاریجانی کرد. همچنین در این جوابیه از اکبر طبری دفاع شده و تأکید شده بود: «برخی از اتهامات مطرح در مورد معاون اجرایی حوزه ریاست قبلاً در دادسرا بررسی شده و کذب بودن آن محرز شده بود. رئیس قوه قضاییه پیشین هم خود مستقلاً آنها را بررسی و خلاف بودن آنها برای وی محرز شده بود.» همچنین در این جوابیه حضور طبری را در مجمع تشخیص مصلحت نظام تکذیب کرده بودند.
سیدابراهیم رئیسی هفت روز پس از اینکه بر مسند ریاست قوه قضاییه نشست، طبری را برکنار و یوسف باقری را به‌جای او، به‌عنوان سرپرست معاونت اجرایی حوزه ریاست قوه قضاییه منصوب کرد.
کد مطلب: 111160
برچسب ها: اکبر طبری
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
اینا وقتی اعدام میکنند جنازه واعدام کردنشونو که نشون نمی دن لااقل زندان شون زندان هتل زندان یا زندان خاصِّ خودشون نباشه زندانی که همه رومیفرستن باشه که بعید میدونم. این کارها (زندان همگانی ویکسان برای هراحدالناسی که خطاکنه) مختصّ نظام و حکومت آقا امام مهدی یه.اینحرفا روگفتم که فقط ی چیزو بگم وقتی تومجازات کردن (مجازات ظاهری )راست حسینی نیستن تو کارهای مهمتر از مجازات ظاهری (توقیف و مصادره اموال ) هم روراست نیستن وفقط حرف شو میزنند وادعاء می کنند که اموال دزیده شده رو پس گرفتیم حرف خالی وادعاء که خرجی نداره وعدّه ای ازمردم زود باور هم قبول میکنند
تظاهرات ۲۲ بهمن وروز قدس وانتخابات و........تو تلویزیون وهمه خبرها صد دفعه نشون می دن اگه راست میگن اعدام های الکی رونمی گم همین استرداد وتوقیف اموال از آقایون وخانوم های دزد رو کامل با جزئیّات نشون بدن لااقل برای ی بار.والسلام یاعلی مدد.
Iran, Islamic Republic of
هنوز دستگاه قضایی مون خیلی اشکال ها داره بیخودی تعریف وتمجید نکنید به خودشون غَرِّه می شن سالهاست دارم این مطلبو حتی تادفاتر مراجعات مردمی یه مراجع عظام وبه خیلی از بزرگان علماء میگم کو گوش شنوا؟ دراین فضا مجالی نیست خیلی خوب توضیح بدم حتی المقدور سعی میکنم خلاصه مختصر ومفید بگم واون اینه که درزمان خلافت مولا امیرالمؤمنین آقا امر کرده بودند که افراد فاسدی که در مسائل مالی دستگیر می شوند هر احدالناسی که باشد حتی از نزدیکان یا هر کس دیگر درهمه جا جار بزنید تا همه بفهمند یعنی به زبان خودمان رسوایش کنید وبرایش هیچ آبرویی نگذارید تابلکه درس عبرتی بشود برای بقیه؛امّااگرمفسدی رادستگیر کردید به جرم غیر از مسائل مالی مثل مسائل اخلاقی ومسائل عقیدتی و.......علی الخصوص مسائل اخلاقی وعقیدتی،
جار نزنید،لزومی ندارد که همگان به جرمش آگاه شوند چه بسا برخی دراین مورد خطایشان سهوی بوده ؛آقاتأکید میکردند که مجازات بشوند ولی آبرویشان محفوظ بماند شاید از کرده ی خودشان پشیمان شده و دردرگاه الهی استغفار کنند درحالی که از اول انقلاب دراین مملکت به اصطلاح انقلابی مجازات ها بر عکس بوده درهمه دولتها ؛مجرمین غیر مالی آبرو وحیثیّت برایشان نمیزاشتند اما خودتان بارها شاهد بوده اید مفسدین مالی ،حتی از نوشتن وبکاربردن اسمشان هم درجراید وهمه ی رسانه ها وپایگاه های خبری دریغ می کردند...