۰
چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۲

پیشنهادی برای ناظری بعداز لغو کنسرت قونیه

شهرام ناظری که برای همدردی با درد و رنج زنان، مردان و کودکان کُرد سوریه از لغو کنسرت قونیه خبر داده بود، حالا با پیشنهاد جدیدی مبنی بر حضور در مراسم سالگرد درگذشت مولانا در شهر خوی (مقبره شمس تبریزی) مواجه شده است.
شهرام ناظری که برای همدردی با درد و رنج زنان، مردان و کودکان کُرد سوریه از لغو کنسرت قونیه خبر داده بود، حالا با پیشنهاد جدیدی مبنی بر حضور در مراسم سالگرد درگذشت مولانا در شهر خوی (مقبره شمس تبریزی) مواجه شده است.
ناظری که هر ساله در اواخر آذر ماه مشتاقان و علاقمندان را به صورت رایگان به بزم مولانا دعوت کرده‌ است، امسال کنسرت خود را لغو کرد و علت این موضوع را همدردی با درد و رنج زنان، مردان و کودکان کُرد سوریه و به احترام مردم ایران عنوان کرد.
در این میان فاضل جمشیدی (خواننده) که قرار است مراسمی به مناسبت سالگرد درگذشت مولانا را در شهر خوی و بر سر مزار شمس تبریزی برگزار کند، از شهرام ناظری دعوت کرده است تا در این مراسم حضور داشته باشد.
جمشیدی در گفت‌وگویی با ایسنا در این زمینه توضیح داده است: من اولین گوشه آوازی‌ زندگی‌ام را از آقای ناظری یاد گرفتم؛ وقتی در ماهور فرمود «بخت جوان دارد آن که با تو قرین است / پیر نگردد که در بهشت برین است». من شاگرد ایشان بودم و ارادت زیاد به او دارم. تمام تفکرات آقای ناظری از گذشته بر مبانی تفکرات اجتماعی صحیح و عادلانه بوده است. او که از مریدان مولانا بوده و همیشه به قونیه‌ می‌رفت، امسال کنسرت قونیه را تحریم کرد و ما نیز خوشحال شدیم که آقای ناظری به این حرکت پیش‌آمده پاسخ مثبت داد و به قونیه نرفت.
او اظهار کرد: در این میان ما نیز همزمان با کنسرت قونیه‌ای، به مناسبت بزرگداشت مولانا برنامه‌ای  در شهر خوی تدارک دیده‌ایم که داری بخش‌های شعرخوانی و موسیقی است. به هر حال آن کسی که همواره به دنبال شمس می‌گشته، مولانا بوده است و من مطمئنم اگر مولانا زنده بود حتما بر مزار او می‌رفت. خواهش ما این است که مردم ایران، توریست‌های خارجی و علاقه‌مندان به مولانا و شمس تبریزی در جریان این برنامه باشند و انتظار داریم که در سال‌های آینده شاهد حضور تورهای زیادی بر مزار شمس باشیم. 
جمشیدی در ادامه با دعوت از شهرام ناظری برای حضور در این مراسم، خاطرنشان کرد: خوشحال می‌شویم و افتخاری است برای ما که آقای ناظری نیز در برنامه امسال بزرگداشت مولانا حضور داشته باشند. امیدوارم هر کجای دنیا که هستند این پیام را بشنوند و افتخار بدهند تا ما میزبان ایشان در شهر خوی باشیم. جالب است بدانید که بیشترین حجم اشعار خوانده شده توسط آقای ناظری، متعلق به مولانا بوده و در واقع می‌توان گفت که او «مرد همیشه عاشق مولانا» است.
کد مطلب: 119903
برچسب ها: شهرام ناظری
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *