۱
۰
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۰

خسارت به صنعت گردشگری با لغو تورها

رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران گفت: بعد از اتفاقاتی که هفته گذشته در کشور افتاد، بسیاری از گروه‌های گردشگری بین‌المللی سفرشان را به ایران لغو و یا تعلیق کرده‌اند که خسارت زیادی به این صنعت وارد خواهد کرد.
خسارت به صنعت گردشگری با لغو تورها
رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران گفت: بعد از اتفاقاتی که هفته گذشته در کشور افتاد، بسیاری از گروه‌های گردشگری بین‌المللی سفرشان را به ایران لغو و یا تعلیق کرده‌اند که خسارت زیادی به این صنعت وارد خواهد کرد.
امیر پویان رفیعی شاد در گفتگو با خبرنگار حوزه سفر و گردشگری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، درباره خسارت‌های ناشی از لغو سفر تورهای گردشگری پس از سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: لغو تورهای گردشگری خسارت‌های زیادی به این صنعت وارد می‌کند.
رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران افزود: گردشگری صنعت حساس و تأثیرپذیری است. بلافاصله بعد از اتفاقی که هفته گذشته افتاد، بسیاری از گروه‌های گردشگری سفرشان را به ایران لغو و یا تعلیق کرده‌اند. به‌عنوان‌مثال حتی گردشگرانی که از کشور عراق در شهر مشهد مقدس اقامت داشتند، بعد از وقوع حادثه سقوط هواپیما این شهر را ترک کردند.
وی در مورد برآورد میزان خسارت‌های وارده به این صنعت در اثر سانحه سقوط هواپیما گفت: هنوز آمار دقیق ریالی از میزان این خسارت از دفاتر گردآوری نشده اما به‌طور تخمینی می‌توان گفت بین ۶۰ تا ۷۰ درصد گروه‌ها سفرشان را تعلیق و یا لغو کرده‌اند.
رفیعی شاد در پاسخ به این پرسش که چه زمانی می‌توان از میزان دقیق خسارت وارده مطلع شد گفت:  به‌جز گردشگران عراقی، تورهای گردشگری خارجی بازدیدکننده از ایران، معمولاً برنامه‌ای یک‌ساله را تنظیم می‌کنند. خیلی از این سفرها برای فصل سفر ایران یعنی اردیبهشت و یا مهرماه برنامه‌ریزی می‌شود. بنابراین تأثیرگذاری این رویدادها را در سال آینده شاهد خواهیم بود. البته در روزهای اخیر و برای سال جاری هم شاهد لغو بسیاری از سفرها بوده‌ایم.
رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران یادآور شد: خسارت‌های مربوط به این صنعت فقط مربوط به این تورها و لغو یا تعلیق آن نیست، بلکه کل هزینه فعالیت‌هایی که به جذب و اقامت گردشگر می‌انجامد، از هزینه بازاریابی و حضور در نمایشگاه‌های و ایجاد زیرساخت‌ها تا  صنعت هتلداری و اقامتگاه‌ها در این مورد، جزء خسارت‌ها به‌حساب می‌آید.
رفیعی شاد ضمن اینکه از مردم خواست فضای موجود را بیش ازآنچه که هست در فضای مجازی منفی نشان ندهند، زیرا این موضوع در صنوف مختلف اثر می‌گذارد، اضافه کرد: در حال حاضر امنیت در کشور برقرار است و اگر به شکلی فضاسازی بشود که سایر کشورها از آن سوءاستفاده کنند، به خیلی از کسب‌وکارها آسیب وارد می‌شود.
 
کد مطلب: 121953
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


مسعود
Iran, Islamic Republic of
شما قیافه آقای رفیعی شاد را دقت کنید ایشون بارانت به اینجا رسیده و هیچگونه تخصصی در زمینه گردشگری ندارند دقیقا مثل خودرو سازهای ما که ماشینهای غیراستاندارد را به قیمت گزافی می فروشند ایشون حتی صفحه بیوگرافیشون باز نمیشه تا ببینیم ایشون چه سابقه ای داشتند