۰
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۲

عمل کاشت حلزون برای اولین بار درایران

عمل کاشت حلزون شنوایی با نسل جدید پروتزها برای اولین‌بار در ایران در بیمارستان پیوند اعضا شهر صدرا انجام شد.
عمل کاشت حلزون شنوایی با نسل جدید پروتزها برای اولین‌بار در ایران در بیمارستان پیوند اعضا شهر صدرا انجام شد.
به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، عمل جراحی پیشرفته کاشت حلزون شنوایی با پروتزهای جدید برای دو بیمار ناشنوا در بیمارستان پیوند اعضا ابوعلی سینا با موفقیت انجام شد.
بصیر هاشمی سرپرست این تیم جراحی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به امکانات و تجهیزات مدرن بیمارستان پیوند ابوعلی سینا، تصمیم گرفتیم عمل‌های جراحی پیشرفته اتولوژی در این مرکز انجام شود.
وی افزود: بدین منظور پس از بررسی‌های لازم،  عمل کاشت حلزون شنوایی با پروتزهای جدید، برای دو بیمار ناشنوا در بیمارستان پیوند اعضای ابوعلی سینا انجام شد.
هاشمی با بیان اینکه استفاده از پروتزهای جدید در اینگونه اعمال جراحی، برای نخستین بار در ایران است، عنوان کرد: تاکنون بیش از یک‌هزار و 700 عمل کاشت حلزون شنوایی در شیراز انجام شده و عده بسیاری از نعمت شنوایی و تکلم برخوردار شده‌اند.
رئیس مرکز کاشت حلزون شنوایی فارس ادامه داد: به دنبال این اقدامات و پیشرفت‌ها، امسال نیز اعمال جراحی فوق تخصصی کاشت ساقه مغز( ABI)  و همچنین سمعک کاشتنی استخوانی،  برای گروه دیگری از ناشنوایان  برای نخستین بار در شیراز انجام شد.
 هاشمی خاطرنشان کرد: کاشت حلزون شنوایی، بیشتر برای کودکانی که بصورت مادرزادی با ناشنوایی مطلق به دنیا می‌آیند یا پس از تولد ناشنوا می‌شوند؛ کاربرد دارد و هرچه این عمل جراحی در سنین کمتر انجام شود نتایج بهتری دارد.
رئیس مرکز کاشت حلزون شنوایی فارس تاکید کرد: با توجه به شیوع بالای ناشنوایی، سیاست‌های کمیته علمی و تحقیقاتی، توسعه منطقی مراکز کاشت در سطح کشور  و دسترسی بهتر و آسان‌تر نیازمندان به این خدمت است.
به گزارش فارس، بیمارستان آموزشی، پژوهشی و پیوند اعضا ابوعلی سینا با همت خیران و پزشکان مطرح استان فارس و کشور در شهر صدرای شیراز مشغول فعالیت است.
کد مطلب: 122329
برچسب ها: کاشت حلزون شیراز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *