۰
پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۷

ترامپ از استیضاح تبرئه شد

استیضاح رییس جمهوری آمریکا شامگاه چهارشنبه در مجلس سنا رای نیاورد. ترامپ در پیامی توئیتری، تبرئه شدن خود را پیروزی بزرگ توصیف کرد
استیضاح رییس جمهوری آمریکا شامگاه چهارشنبه در مجلس سنا رای نیاورد. ترامپ در پیامی توئیتری، تبرئه شدن خود را پیروزی بزرگ توصیف کرد.
در رای گیری اول در خصوص اتهام سوءاستفاده از قدرت در پرونده اوکراین‌گیت، ۵۲ نفر از سناتورها، ترامپ را تبرئه کردند و ۴۸ نفر به گناهکار بودن او رای دادند. در رای گیری دوم در مورد ممانعت از انجام تحقیقات کنگره در پرونده اوکراین‌گیت، ۵۳ نفر ترامپ را تبرئه کردند و ۴۷ نفر علیه او رای دادند.
روند استیضاح ترامپ با اطلاعاتی که از یک افشاگر پنج ماه پیش به مجلس نمایندگان رسید، کلید خورد. این افشاگر که هیچ‌گاه نام وی مطرح نشد اطلاعاتی برملا کرد که نشان میداد ترامپ از طریق وکیل شخصی خود رودی جولیانی، به ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری جدید اوکراین فشار آورده تا برای کمک به انتخاب مجدد خود، علیه هانتر بایدن فرزند جو بایدن رقیب انتخاباتی خود تحقیق کند. این ماجرا به "اوکراین گیت" شهرت یافت و پس از بررسی و احضار برخی از شاهدان، مجلس نمایندگان با اکثریت آرا ترامپ را به "سوء استفاده از قدرت" و "اخلال در کار کنگره" متهم ساخت.
 
کد مطلب: 123305
برچسب ها: استیضاح ترامپ
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *