۰
شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۸

پرداخت معوقات حق‌التدریس تا آخر سال

وزیر آموزش و پرورش درباره زمان پرداخت معوقات حق التدریس‌ها گفت: همه تلاشمان این است که معوقات را قبل از پایان سال بپردازیم. همکاران فرهنگی ما حقوقشان را در ماه دریافت کرده‌اند، اما برخی به علت کمبود معلم اضافه تدریس داشته‌اند و ساعاتی بیشتر تدریس کرده‌اند که متاسفانه در سال جاری هنوز پرداخت نشده و از سازمان برنامه قول گرفتیم که به سرعت منابع لازم تامین شود.
وزیر آموزش و پرورش درباره زمان پرداخت معوقات حق التدریس‌ها گفت: همه تلاشمان این است که معوقات را قبل از پایان سال بپردازیم. همکاران فرهنگی ما حقوقشان را در ماه دریافت کرده‌اند، اما برخی به علت کمبود معلم اضافه تدریس داشته‌اند و ساعاتی بیشتر تدریس کرده‌اند که متاسفانه در سال جاری هنوز پرداخت نشده و از سازمان برنامه قول گرفتیم که به سرعت منابع لازم تامین شود.
به گزارش ایسنا، محسن حاجی میرزایی در حاشیه آیین بازگشایی مدرسه دخترانه خیرساز مولود اسلامیه در منطقه ۸ آموزش و پرورش تهران با بیان اینکه آمدیم اینجا تجلی عشق و محبت را ببینیم گفت: انسان تحت تاثیر قرار می گیرد که فرزندان این سرزمین چه نیروهای خوش فکر، خلاق و مسئولیت پذیری هستند. این مدرسه توسط جوانان متعهد ساخته شد.
وی افزود: کار مدرسه سازی جزو باارزش‌ترین اقدامات است و نیازمند مشارکت همه دلسوزانی هستیم که می توانند در این کار خیر به ما کمک کنند. این کار از یک سو فضای مورد نیاز ما را تامین می کند و از سوی دیگر فرهنگی را ترویج می‌کند که جامعه ما نیازمند آن است، فرهنگ مسئولیت پذیری و مشارکت در ساختن جامعه؛ نیازمند توسعه و شکل گیری این فرهنگ هستیم.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه وضع تهران در فضای آموزشی نسبت به استان‌های دیگر نامطلوبتر است و رشد جمعیت دانش آموزی بالاست گفت: اخیرا از مدرسه‌ای در فشافویه بازدید داشتم در آنجا رشد جمعیت دانش آموزی ۹.۲ درصد بود. تهران نیازمند اهتمام ویژه است. دولت و خیرین باید کمک کنند.
به گفته حاجی میرزایی مهر ماه امسال ۱۰ هزار کلاس درس و بهمن ماه ۴۶۰۰ کلاس را افتتاح شده اما همچنان نیازمند ساخت فضاهای آموزشی هستیم.
وی درباره زمان پرداخت معوقات حق التدریس‌ها گفت: همه تلاشمان پرداخت معوقات قبل از پایان سال است. همکاران فرهنگی ما حقوقشان را در ماه دریافت کرده‌اند، اما برخی به علت کمبود معلم اضافه تدریس داشته‌اند و ساعاتی بیشتر تدریس کرده‌اند که متاسفانه در سال جاری هنوز پرداخت نشده و از سازمان برنامه قول گرفتیم که به سرعت منابع لازم تامین شود.
وی افزود: برخی خریدخدمتی هستند که از طریق ارتباط با مجموعه و شرکت‌هایی که این مدارس را اداره می‌کنند حقوقشان به طور کامل پرداخت نشده و ما باید تعهداتمان را در قبال شرکت‌ها و آنها باید تعهداتشان را در قبال معلمان ایفا کنند. امیدواریم همه این تعهدات و بخشی از مطالبات اداری کارکنان را تا آخر سال تسویه کنیم. 
تعیین تکلیف استخدام آموزشیاران نهضت سواد آموزی
وزیر آموزش و پرورش درباره تعیین تکلیف استخدامی آموزشیاران نهضت سواد آموزی نیز گفت: در مورد آموزشیاران مشکل جدی وجود ندارد. بخش عمده‌ای می‌توانند در آزمون درنظر گرفته شده شرکت کنند و اگر موفق شدند یک دوره یکساله آموزش می بینند. این آزمون هفته آینده برگزار خواهد شد. اخیرا پرونده‌ها تکمیل شده و زمانبندی تعیین شده است. اما درباره مربیان پیش دبستانی آنها که حقوقشان را از آموزش و پرورش دریافت کرده‌اند و از قبل سال۹۱ با ما همکاری کرده‌اند مشمول می‌شوند اما آنها که از ما ابلاغ نداشته و یا حقوقشان را از ما دریافت نکرده‌اند مشمول نیستند. اینها باید در آزمونهای استخدامی عمومی شرکت کنند.
وزیر آموزش و پرورش درباره اطلاعیه سازمان سنجش و عدم برگزاری کنکور در برخی کشورها گفت: از اقدام سازمان سنجش اطلاعی ندارم چه کرده است. آنها استانداردهای خاص خود دارند اما اگر مشکلی برای دانش آموزان ایجاد شود ما پیگیری می کنیم.
دانش آموزان پیک نوروزی ندارند
وی همچنین با بیان اینکه شرط افزایش سقف سنی برای دانشگاه فرهنگیان تغییری نکرده و بالا بردن سن، محدودیت قانونی دارد اعلام کرد که عید ۹۹ هم پیک نوروزی نداریم. چندسالی است تکالیف مهارتی آمده و به شکل پیک نیست.
وی درباره مدارس شعب اخذ رای برای انتخابات گفت: همکاری خوبی با وزارت کشور داریم. عمده انتخابات روی دوش آموزش و پرورش است. مدیران و مدارس ما در برگزاری انتخابات مشارکت موثر دارند.
کد مطلب: 123825
برچسب ها: آموزش و پرورش
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *