۱
۰
پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۸

استاد فرشیدیان‌فر سرشار از زندگی بود

عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: استاد فرشیدیان‌فر آنقدر سرشار از زندگی بود که نمی‌توانم تصور کنم وی را از دست داده‌ایم و بابت از دست دادن این استاد بزرگوار بسیار متاسف هستم.
استاد فرشیدیان‌فر سرشار از زندگی بود
 عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: استاد فرشیدیان‌فر آنقدر سرشار از زندگی بود که نمی‌توانم تصور کنم وی را از دست داده‌ایم و بابت از دست دادن این استاد بزرگوار بسیار متاسف هستم.
مسعود ریاضی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص در گذشت اردشیر فرشیدیان‌فر، استاد فرهیخته دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی، اظهار کرد: در سال ۱۳۷۳ من دانشجوی این استاد بودم و بابت از دست دادن چنین شخصیت ارزشمندی واقعا متاثر شدم. ایشان بسیار مسلط و باسواد بوده و برخورد بسیار گرمی با دیگران داشت.
وی با اشاره به اینکه ارتباط استاد فرشیدیان‌فر با دانشجویان رفتار بسیار خوبی داشت، افزود: ایشان جزو محبوب‌ترین افرادی بود که در جامعه مهندسین دیده شده است. مهندس فرشیدیان‌فر سال‌ها منتخب جامعه مهندسی مکانیک بوده و همچنین سال‌ها جزو هیات مدیره سازمان مهندسان استان خراسان رضوی بود که خدمات بسیاری را به ارمغان رساند.
عضو شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به برخورد عالی این استاد فرهیخته با عموم مردم، ادامه داد: به خاطر نمی‌آورم که حتی یک بار کسی از این انسان بزرگوار رنجیده خاطر شده باشد. استاد فرشیدیان‌فر همیشه به فکر اصلاح مشکلات بود تا دل‌های مهندسان را به یکدیگر نزدیک کند. با حضور استاد فرشیدیان‌فر در یک جمع، دل‌های همه شاد و لبخند بر لبان همه می‌نشست.
ریاضی در خصوص پیشینه علمی استاد فرشیدیان‌فر خاطرنشان کرد: او سال‌ها عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد بود و چندین کتاب تالیف کرد. امروز جامعه مهندسین و خصوصا مهندسی مکانیک احترام بسیاری برای وی قائلند. استاد فرشیدیان‌فر اختراعاتی در زمینه مبدل‌های حرارتی داشت و به همراه برادران خود یک کارخانه تاسیس کرد که بسیار فعال است. او کمک‌های شایانی را در دامنه‌های مختلف به کشور ارائه کرد.
وی با اشاره به اینکه مهندس فرشیدیان‌فر در مهربانی سرآمد بود، بیان کرد: در بسیاری از سفرهایی که از طرف نظام مهندسی اعزام می‌شدیم، با ایشان هم اتاقی بودم. استاد فرشیدیان‌فر آنقدر سرشار از زندگی بود که نمی‌توانم تصور کنم وی را از دست داده‌ایم و بابت از دست دادن این استاد بزرگوار بسیار متاسف هستم. در زمان ورود به یک جمع همه با دیدن ایشان انرژی می‌گرفتند و شاد می‌شدند. این مرحوم از هر لحاظ کامل بود و در هیچ زمینه‌ای کم نداشت. برای مثال در زمینه استادی دانشجویان فراوانی تربیت کرده بود که انسان‌های بزرگی شدند. او در زمینه ابداع و اختراع نیز کمک‌های شایانی به صنعت کشور کرده است.
کد مطلب: 140858
برچسب ها: مهندسی
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


مجید احسانی نیا
Iran, Islamic Republic of
من هم سال 94 دانشجوی این استاد فرهیخته و والا مقام بودم. ایشون جزو برترین استادان دنیا هست؛ بسیار متشخص و مهربان و خوش برخورد.
از خداوند منان برای ایشان علو درجات را خواستارم.