۰
سه شنبه ۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۲

آخرین آمار مبتلایان به کرونا در جهان

آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۷۷ میلیون و ۷۱۸ هزار و ۱۵۴ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۷۰۹ هزار و ۱۱ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.
آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۷۷ میلیون و ۷۱۸ هزار و ۱۵۴ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۷۰۹ هزار و ۱۱ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.
به گزارش ایسنا، بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۵۴ میلیون و ۵۹۳ هزار و ۳۹۷ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز بهبود یافته‌اند.
روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.
آمریکا هم‌اکنون با بیش از ۱۸.۴ میلیون مبتلا و بیش از ۳۲۶ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۱۰ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل نیز بیش از ۷.۲ میلیون نفر اعلام شده است.
همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.
تعداد جان‌باختگان این بیماری در ایتالیا نیز از ۶۹ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در قاره سبز داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در انگلیس هم از ۶۷ هزار نفر عبور کرده و با اختلاف نزدیک از ایتالیا در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد. همچنین فرانسه بیش از ۶۰ هزار و ایران نیز بیش از ۵۳ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند. پس از این کشورها، روسیه با بیش از ۵۱ هزار، اسپانیا با بیش از ۴۹ هزار، آرژانتین با بیش از ۴۱ هزار و کلمبیا با بیش از ۴۰ هزار جان‌باخته، دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ومیر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۱۸ میلیون و ۴۷۳ هزار و ۷۱۶ مبتلا، ۳۲۶ هزار و ۷۷۲ قربانی
۲. هند: ۱۰ میلیون و ۷۵ هزار و ۴۲۲ مبتلا، ۱۴۶ هزار و ۱۴۵ قربانی
۳. برزیل: هفت میلیون و ۲۶۴ هزار و ۲۲۱ مبتلا، ۱۸۷ هزار و ۳۲۲ قربانی
۴. روسیه: دو میلیون و ۸۷۷ هزار و ۷۲۷ مبتلا، ۵۱ هزار و ۳۵۱ قربانی
۵. فرانسه: دو میلیون و ۴۷۹ هزار و ۱۵۱ مبتلا، ۶۰ هزار و ۹۰۰ قربانی
۶. انگلیس: دو میلیون و ۷۳ هزار و ۵۱۱ مبتلا، ۶۷ هزار و ۶۱۶ قربانی
۷. ترکیه: دو میلیون و ۴۳ هزار و ۷۰۴ مبتلا، ۱۸ هزار و ۳۵۱ قربانی
۸. ایتالیا: یک میلیون و ۹۶۴ هزار و ۵۴ مبتلا، ۶۹ هزار و ۲۱۴ قربانی
۹. اسپانیا: یک میلیون و ۸۳۰ هزار و ۱۱۰ مبتلا، ۴۹ هزار و ۲۶۰ قربانی
۱۰. آرژانتین: یک میلیون و ۵۴۷ هزار و ۱۳۸ مبتلا، ۴۱ هزار و ۹۹۷ قربانی
براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۵ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌ و پس از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همچنین کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه،ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، آلمان، کلمبیا،مکزیک، لهستان و ایران نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.
کد مطلب: 141883
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *