۰
يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۴

گفت‌وگوی تلفنی بایدن و جانسون درباره ایران

کاخ سفید اعلام کرد که رئیس‌جمهوری آمریکا و نخست‌وزیر انگلیس در مورد مسئله ایران گفت‌وگوی تلفنی داشتند.
گفت‌وگوی تلفنی بایدن و جانسون درباره ایران
کاخ سفید اعلام کرد که رئیس‌جمهوری آمریکا و نخست‌وزیر انگلیس در مورد مسئله ایران گفت‌وگوی تلفنی داشتند.
به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از تارنمای کاخ سفید، کاخ سفید روز گذشته طی بیانیه‌ای عنوان کرد: جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا و بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس طی گفت وگوی تلفنی‌شان بر لزوم هماهنگی دو طرف در برخی اولویت‌های سیاست خارجی از جمله چین، ایران و روسیه رایزنی کردند.
در ادامه این بیانیه کاخ سفید آمده است: بایدن در این گفت‌وگو از تمایلش برای تقویت روابط ویژه میان دو کشور، احیای روابط فراآتلانتیک، تاکید بر نقش حیاتی ناتو در امور دفاعی مشترک نیز سخن به میان آورد.
رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین به اهمیت همکاری‌ها از طریق سازمان های چندجانبه در برخی چالش های مشترک از جمله مقابله با تغییرات اقلیمی، مهار کرونا و تضمین امنیت سلامت و بهداشت جهانی اشاره کرد.
جو بایدن در ادامه به آمادگی‌اش برای همکاری نزدیک با بوریس جانسون همزمان با میزبانی انگلیس از اجلاس گروه هفت اشاره کرد.
این بیانیه کاخ سفید در حالی منتشر شده است که دفتر نخست وزیری انگلیس نیز روز گذشته با صدور بیانیه ای در مورد رایزنی تلفنی بایدن- جانسون اعلام کرد: جانسون بار دیگر ریاست جمهوری بایدن را تبریک گفت و دوطرف مشتاقانه منتظر هستند تا اتحاد میان دو ملت را تعمیق بخشند.
این دومین تماس تلفنی بوریس جانسون و جو بایدن پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست.
نخست وزیر انگلیس همچنین صمیمانه از تصمیم رئیس جمهوری آمریکا برای بازگشت به توافق اقلیمی پاریس، سازمان جهانی بهداشت و برنامه «کوواکس» برای توزیع منصفانه به واکسن کرونا استقبال کرد.
کد مطلب: 143729
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *