۰
چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۰

حال و هوای خیابان فردوسی پس از اخبار برجام

 ریزش عجیب دلار در بازار تهران
حال و هوای خیابان فردوسی پس از اخبار برجام
به گزارش مردم سالاری آنلاین به نقل از جماران، مشاهدات ما از خیابان و میدان فردوسی نشان دهنده کاهش قیمت ها در این بازار است. تابلوهای خرید و فروش ارز صرافی های رسمی نیز نشان دهنده کاهش قیمت ها است به گونه ای که دامنه خرید هر دلار آمریکا، ۲۸۵۰۰ تا ۲۸۶۰۰ تومان و دامنه نرخ فروش ان ۲۸۸۰۰ تا ۲۹۸۰۰ تومان است.   
پس از انتشار اخباری مبنی بر ایجاد فضای سازنده حول مساله احیای برجام، کانالهای مرتبط با نرخ ارز خبر از کاهش قیمت ها دادند به نحوی که پس از چندماه، نرخ دلار بازار غیررسمی به کمتر از ۳۰ هزار تومان رسید.
مشاهدات خبرنگار ما از خیابان و میدان فردوسی نشان دهنده کاهش قیمت ها در این بازار است. تابلوهای خرید و فروش ارز صرافی های رسمی نیز نشان دهنده کاهش قیمت ها است به گونه ای که دامنه خرید هر دلار آمریکا، ۲۸۵۰۰ تا ۲۸۶۰۰ تومان و دامنه نرخ فروش ان ۲۸۸۰۰ تا ۲۹۸۰۰ تومان است.
دلالان حاشیه خیابان فردوسی نیز هر دلار آمریکا را ۲۹۴۰۰ تا ۲۹۶۰۰ تومان خریداری می کنند.
مشاهدات نشان می دهد که خرید و فروش ها روال عادی دارد و ازدحامی در این خیابان برای معاملات از سوی مردم عادی دیده نمی شود. بیشتر دلال ها خریدار دلار و فروشنده لیر ترکیه هستند و هر لیر را به قیمت ۱۸۰۰ تومان پیشنهاد می دهند که البته خریداری هم ندارد.
یکی از دلال ها در گفت و گو با خبرنگار ما گفت عمده معاملات بین دلال ها صورت می گیرد اما قیمت ها در جاهای دیگر تعیین می شود و همین دلیل کاهش قیمت های دلار است. او همچنین می گوید: بیشتر لفط خرید های دلال ها برای حفظ روحیه است وگرنه کسی پای معامله نمی آید.

کد مطلب: 171953
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *