۰
چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰
باقری در دیدار مقامی از مجلس مجارستان اعلام کرد

آمادگی ایران برای پایان دادن به جنگ در اروپا

معاون سیاسی وزیر خارجه در دیدار با رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس مجارستان، آمادگی ایران برای پایان دادن به جنگ در اروپا را اعلام کرد.
آمادگی ایران برای پایان دادن به جنگ در اروپا
به گزارش مردم سالاری آنلاین،علی باقری معاون سیاسی وزیر خارجه که در رأس هیأتی به مجارستان سفر کرده است، در محل پارلمان این کشور با ژولت نمت، رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس مجارستان دیدار و گفتگو کرد.
وی  وقوع جنگ در اروپا را نه تنها عامل تشدید تنش در میان کشورهای اروپایی بلکه عامل تهدید امنیت انرژی و امنیت غذایی جهانی دانست و تصریح کرد: با توجه به همسویی ایران و مجارستان در مخالفت با جنگ و با لحاظ اینکه ایران همسایه روسیه و مجارستان همسایه اوکراین است، باید تلاش کرد تا روند جاری در اروپا از "نزاع و درگیری مسلحانه" به "میز گفت‌وگو" تغییر مسیر دهد.
وی حضور هیأت ایرانی در پارلمان مجارستان را بیانگر اهتمام ویژه کشورمان به روابط پارلمانی بیان کرده و نقش پارلمان‌ها در توسعه و تحکیم روابط دوجانبه را مهم دانست.
رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس مجارستان نیز ضمن ابراز امیدواری برای تبادل هیأت‌های پارلمانی میان دو کشور، تصریح کرد: نقش تعیین کننده ایران در ثبات و امنیت منطقه‌ای انکارناپذیر است و به همین جهت مجارستان به تحکیم روابط با ایران اهمیت ویژه‌ای می‌دهد.
کد مطلب: 176373
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *