۰
جمعه ۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۷

ارز ترجیحی داروهای سرطان حذف شد؟

وزیر بهداشت اعلام کرد که ارز ترجیحی داروهای سرطان حذف نشده است.
ارز ترجیحی داروهای سرطان حذف شد؟
به گزارش مردم سالاری آنلاین،بهرام عین اللهی، در نشست مشترک با سرپرست و معاونان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و بنیاد برکت که در حاشیه بازدید از مرکز جامع درمان سرطان برکت برگزار شد، اظهار داشت: اقدامات ارزنده‌ای در ساخت و تجهیز این مرکز درمانی پیشرفته انجام شده، اما مهم‌تر از سخت افزارها، توجه به نهضت نرم افزاری و افزایش بهره وری است.
وی با بیان اینکه ساخت این مرکز نباید جنبه سرمایه گذاری و سودآوری داشته باشد، افزود: اگر مبنا، درآمدزایی بود بنیاد برکت می‌توانست در دیگر حوزه‌ها سرمایه گذاری کند و حال آن که قطعاً انگیزه احداث این مرکز جامع درمانی، خدمت به مردم به ویژه محرومان و اقشار کم برخوردار است.
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه بیماری سرطان گاه ممکن است خانمان برانداز باشد، یادآور شد: بیمار مبتلا به سرطان از نظر اقتصادی دچار مشکلات فراوانی می‌شود و علاوه بر اینکه نمی‌تواند اشتغال به کار داشته باشد، ممکن است در تهیه دارو و درمان گران قیمت این بیماری نیز متحمل دشواری‌هایی شود. به همین دلیل و با توجه به همین شرایط تا کنون ارز ترجیحی داروهای سرطان، حذف نشده است.
عین اللهی خاطرنشان کرد: درمان سرطان، خدمتی خداپسندانه و ارزشمند است و در حوزه سرطان و حمایت از بیماران مبتلا به آن، خیریه‌های بسیاری در کشور فعالیت دارند که باید قدر آنها را دانست؛ چرا که هزینه‌های این بیماری سنگین است.
وی با بیان اینکه بنیاد برکت با سابقه و عملکرد درخشان در خدمت به محرومان، مجموعه‌ای انقلابی و جهادی شناخته می‌شود، گفت: هدف اصلی این بنیاد که بهره وری بالایی نیز دارد، خدمت به مردم به ویژه محرومان و اقشار کم برخوردار است. ضمن آنکه بنیاد برکت می‌تواند جنبه علمی پیدا کرده و به سمت مرجعیت علمی حرکت کند.
وزیر بهداشت با اشاره به راه اندازی صندوق حمایت از بیماران خاص در سازمان بیمه سلامت گفت: این صندوق در شورای عالی بیمه و هیأت دولت تصویب و ۵۰۰۰ میلیاردتومان اعتبار از سوی مجلس برای آن در نظر گرفته شده که مرکز جامع درمان سرطان برکت با این صندوق، همکاری مستمر و مؤثری خواهد داشت.
منبع:مهر
کد مطلب: 181695
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *