۰
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۴

سقوط قیمت طلا در راه است؟

در حالی که سرمایه گذاران منتظر نشست هفته آینده فدرال رزرو آمریکا برای ارزیابی موضع سیاست پولی بانک مرکزی بودند، طلا در محدوده محدودی معامله شد.
سقوط قیمت طلا در راه است؟
به گزارش مردم سالاری آنلاین،نوسان قیمت طلا در هر اونس در محدوده ۱۷۴۸ تا ۱۷۵۵ محدود شده‌است. هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۷۸۳.۹۰ دلار رسید.
معاملات آتی صندوق فدرال رزرو اکنون با احتمال ۹۱ درصد افزایش نرخ ۵۰ واحدی (bps) در جلسه دسامبر قیمت گذاری می شود. تاثیر کلیدی بر قیمت طلا، احساسات دلار است. مایکل لنگفورد، مدیر شرکت مشاوره شرکت AirGuide گفت: جلسه هفته آینده FOMC (کمیته بازار آزاد فدرال) جهت نهایی این احساسات را تعیین خواهد کرد.
دلار قوی تر باعث می شود شمش برای خریداران خارجی جذابیت کمتری داشته باشد؛ در ۲۴ ساعت گذشته شاخص دلار ۰.۲ درصد افزایش یافت.
لنگفورد گفت: "طلا در چند جلسه معاملاتی بعدی، ریسک نزولی بیشتری نسبت به صعودی دارد، به خصوص قبل از جلسه FOMC."
داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) نوامبر در ۱۳ دسامبر منتشر خواهد شد و نشست نهایی فدرال رزرو در سال ۲۰۲۲ در تاریخ ۱۳-۱۴ دسامبر برنامه ریزی شده است.
نرخ‌های بهره بالا بر وضعیت سنتی طلا به عنوان پوششی در برابر تورم و سایر عدم قطعیت‌ها در سال جاری تأثیر گذاشته است، زیرا هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را افزایش می‌دهد.
به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، طلا ممکن است حمایت ۱۷۶۶ دلار در هر اونس را از دست بدهد و به محدوده ۱۷۴۸ تا ۱۷۵۵ دلار سقوط کند.
در این بین نقره با ۰.۷ درصد افزایش به ۲۲.۳۱ دلار رسید. پلاتین با ۰.۳ درصد کاهش به ۹۸۶.۱۵ دلار رسید و پالادیوم با ۱.۲ درصد افزایش به ۱۸۷۱.۰۰ دلار رسید.
ما شاهد عملکرد بهتر پلاتین از پالادیوم هستیم زیرا تقاضا برای این فلز گرانبها در بخش جواهرات و صنعت افزایش یافته است. علاوه بر این، عادی سازی زنجیره تامین باید شاهد رشد تقاضای کاتالیزور خودرو باشد.
منبع:خبرآنلاین
کد مطلب: 183082
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *