۶
چهارشنبه ۲ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۵۶

خطر بارش سیل آسا در 11 استان اعلام شد

مطابق تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز و فردا سامانه بارشی در کشور فعال بوده و برای تمام استان‌ها بارندگی پیش‌بینی شده است.
خطر بارش سیل آسا در 11 استان اعلام شد

به گزارش مردم سالاری آنلاین،سازمان هواشناسی از بارش‌های شدید در ۱۱ استان طی امروز خبر داد و برای ۲۸ استان هشدار طغیان رودخانه‌ها، کولاک برف، رانش زمین و خسارت به کشاورزان صادر کرد.

مطابق تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز و فردا سامانه بارشی در کشور فعال بوده و برای تمام استان‌ها بارندگی پیش‌بینی شده است.امروز بارش‌ها در شمال خوزستان، غرب لرستان، کرمانشاه، کردستان، زنجان، شمال قزوین، آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، اردبیل و برخی مناطق همدان و مرکزی شدت خواهد داشت و رگبار، رعدوبرق همراه با وزش باد شدید موقتی با احتمال رگبار تگرگ انتظار می‌رود.

چهارشنبه در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، سمنان، شرق تهران، شمال قم و مرکزی، برخی مناطق استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی بارش‌ها از شدت بیشتری برخوردار بوده و برای شرق کشور بارش تگرگ پیش بینی شده است.

پنجشنبه 3 فروردین در یزد، کرمان، شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، نیمه جنوبی خراسان رضوی بارش روی می‌دهد و سامانه بارشی به‌تدریج از شرق کشور خارج می‌شود.

روز جمعه در اکثر مناطق کشور جو آرام همراه با افزایش نسبی دما حاکم می‌شود و از اوایل شب در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان و اردبیل افزایش ابر و رگبار پراکنده روی می‌دهد.

 شنبه هفته آینده در مناطقی از دامنه‌های زاگرس در استان‌های آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و ارتفاعات کرمان افزایش ابر، وزش باد و بارش پیش‌بینی شده است.

یکشنبه آینده به‌تدریج با ورود سامانه بارشی جدید به کشور در کل نوار غربی مناطقی از بوشهر، فارس، اصفهان و دامنه‌های جنوبی البرز بارش‌ها آغاز می‌شود. در استان‌های ایلام، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری و شمال خوزستان بارش‌ها شدت بیشتری خواهد داشت. علاوه بر این طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در نیمه غربی کشور و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در مناطق شرقی و شمال شرق کاهش نسبی دما پیش بینی می‌شود.

امروز خلیج‌فارس و شرق دریای عمان و از چهارشنبه تا جمعه نیمه شرقی خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود.
منبع:جماران

کد مطلب: 192286
برچسب ها: هواشناسی سیل
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *