۰
شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۰

بازگشت بخش قابل توجهی از سرمایه‌ از دست رفته صندوق ذخیره فرهنگیان

رئیس موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: یکی از ابعاد احیای بانک سرمایه، تعیین تکلیف وضعیت سهام داری است. ما با حاکمیت در این زمینه خیلی خوب جلو رفته‌ایم و در مرحله تصمیم نهایی هستیم. به طوری که بخش قابل توجهی از سهامی که به روش‌های ناسالمی از حقوق معلم گرفته شده و به فضای دیگری رفته، در حال بازگشت است.
بازگشت بخش قابل توجهی از سرمایه‌ از دست رفته صندوق ذخیره فرهنگیان

به گزارش مردم سالاری آنلاین، «حمیدرضا نجف‌پور کردی» رئیس موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد بازگشت اعتماد فرهنگیان به این صندوق که به دلیل کشف اختلاس ۱۴۰۰۰ میلیارد تومانی سال ۹۵ خدشه دار شده بود، توضیح داد: ما برای برگشت اعتماد فرهنگیان به این صندوق برنامه ریزی‌های متعددی داشته‌ایم که به ترتیب در حال محقق شدن هستند. به طور کلی قشر معلمان و هر عضوی از آحاد جامعه که بداند مسئولان کشورش برای مطالبات و مشکلات برنامه دارند و با نقشه راه و برنامه ریزی در صدد پاسخگویی هستند، اعتمادشان به عملکرد مسئولان جلب می‌شود. 

 

نجف‌پور کردی در ادامه تصریح کرد: زمانی که اعتماد برگردند، امید هم خلق می‌شود. بنابراین ما با رقم زدن بزرگترین رویداد در صندوق ذخیره فرهنگیان تحت عنوان ارزش مالکانه در همین مسیر قدم برداشتیم. معتقدیم با این کار بخشی از اعتمادهایی که از دست رفته است، برمی‌گردد. 

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان ادامه داد: کسانی که در گذشته، حدود ۵ سال قبل در صندوق، اتفاقات نادرستی را رقم زدند، با پرونده‌هایی که برایشان تشکیل شد به محاکم قضایی معرفی شدند و احکام هم صادر شده و تاجایی که اطلاع داریم همه متخلفان کیفر و مجازات خود را می‌بینند. دوست ندارم با بیان آن اتفاقات یادآور ناامیدی شوم و اتفاقا همه ما به دنبال ایجاد امید در دل همکاران فرهنگی خود هستیم. 

نجف‌پور در ادامه تصریح کرد: در خصوص مبلغی که از صندوق از دست رفته بود؛ در قالب بانک سرمایه، با حمایت‌هایی که دستگاه قضا و حاکمیت انجام داده است، بخش قابل توجهی در مسیر بازگشت است و بخشی از آن هم به ما برگشته است. 

رئیس موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان تاکید کرد: مبلغی که بانک سرمایه در جریان آن تخلف از دست داد، عدد بزرگی بود. وقتی بانک بدهی داشته باشد، اصطلاحا بانک مرکزی ۳۴ درصد آن بدهی را شارژ می‌کند. در این حالت عدد متورم می‌شود. شاید بپرسید جریان مبلغی که به صندوق برگشت با بدهی که در حال حاضر در بانک و سامانه وجود دارد، چیست؟ باید گفت این عدد مربوط به جرایم تاخیر و… است. حاکمیت در این دوره جدید، با ظرفیت‌سازی که وزیر آموزش و پرورش ایجاد کرد و همکاری سایر دستگاه‌ها، پول‌های صندوق ذخیره فرهنگیان در حال بازگشت است. 

نجف‌پور اضافه کرد: یکی از ابعاد احیای بانک سرمایه که متعلق به صندوق ذخیره فرهنگیان است، تعیین تکلیف وضعیت سهام داری است. ما با حاکمیت در این زمینه خیلی خوب جلو رفته‌ایم و در مرحله تصمیم نهایی هستیم. به طوری که بخش قابل توجهی از سهامی که به روش‌های ناسالمی از حقوق معلم گرفته شده و به فضای دیگری رفته، در حال بازگشت است. 

رئیس موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان خاطر نشان کرد: این عدد چند هزار میلیارد تومان است، بنابراین نوعی ارزش محسوب می‌شود.

نجف‌پور کردی در پاسخ به این سوال که آیا سهم دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان پرداخت شده و اینکه دولت در حال حاضر چقدر بدهی به این صندوق دارد، عنوان کرد: سهم دولت در بودجه آورده شده؛ این سهم جزو تعهدات قطعی دولت است و قول پرداخت داده اند. این سهم بیش از سه هزار میلیارد است که هنوز به صورت قطعی پرداختی صورت نگرفته است. البته باید تاکید کنم که ما با دولت، مجلس و به طور ویژه با بانک مرکزی توافقی را رقم زده‌ایم که سه هزار میلیارد تومان طلب ما از دولت، تحت عنوان آورده نقدی در افزایش سرمایه بانک حساب شود و عملا با این اتفاق مطالبات ما وصول خواهد شد.

کد مطلب: 197192
برچسب ها: معلمان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *