۰
شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۳۷

آتش‌سوزی عمدی یک خانه در بازارچه شاپور

سردار علی ولیپور گودرزی اعلام کرد، کارکنان انتظامات بیمارستان شهدای یافت‌آباد مرگ سه مرد جوان را که در حادثه آتش‌افروزی خانه‌ای در محدوده بازارچه شاپور یا همان قوام‌الدوله، خیابان وحدت اسلامی دچار سوختگی شده بودند، به اداره دهم پلیس آگاهی گزارش دادند.
آتش‌سوزی عمدی یک خانه در بازارچه شاپور
به گزارش مردم سالاری آنلاین،رئیس پلیس آگاهی پایتخت از اعترافات عامل ایجاد به آتش کشیدن عمدی خانه‌ای در محدوده بازارچه شاپور خبر داد.

سردار علی ولیپور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت:‌ شامگاه شنبه اول مهرماه، کارکنان انتظامات بیمارستان شهدای یافت‌آباد مرگ سه مرد جوان را که در حادثه آتش‌افروزی خانه‌ای در محدوده بازارچه شاپور یا همان قوام‌الدوله، خیابان وحدت اسلامی دچار سوختگی شده بودند، به اداره دهم پلیس آگاهی گزارش دادند. با اعلام این خبر، کاراگاهان راهی سردخانه بیمارستان شده و با جسد سه  مرد جوان اهل کشور افغانستان که بر اثر سوختگی فوت کرده بودند، مواجه شدند. وی ادامه داد:‌ بررسی‌های اولیه نشان می‌داد اقدامات درمانی روی سه  مرد جوان که پس از سوختگی در خیابان وحدت اسلامی به بیمارستان منتقل شدند، فایده‌ای نداشته و نهایتا به کام مرگ فرو رفته‌اند. همچنین تحقیقات ابتدایی حکایت از آن داشت که در ساعت هفت صبح روز شنبه اول مهرماه،  فریادهای دلخراش "سوختم سوختم"  ۹ مرد جوان اهل کشور افغانستان از یک خانه‌ در محدوده خیابان طرحانی سکوت صبحگاهی بازارچه قوام‌الدوله در جنوب تهران را درهم شکسته و کسبه بازارچه این آتش‌سوزی هولناک را به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی شهرداری تهران گزارش کردند.

ولیپور گودرزی گفت: با اعلام این خبر، ماموران آتش‌نشانی راهی محل حادثه شدند و حریق گسترده را مهار کردند؛ همچنین امدادگران اورژانس که در محل حادثه حاضر شده بودند، مجروحان را به نزدیک‌ترین بیمارستان منتقل کردند اما در ادامه مشخص شد این آتش‌سوزی عمدی بوده و مرد آتش‌افروز که خود نیز هدف سوختگی قرار گرفته، دستگیر شده است. همچنین در ادامه مشخص شد، صبح روز شنبه متهم به صورت مخفیانه وارد طبقه دوم شده و در آنجا ابتدا بنزین را روی ۹ مرد جوان پاشیده و سپس اقدام به آتش‌افروزی کرده اما خودش هنگام فرار دچار سوختگی و توسط افراد دیگر زمین‌گیر شده است.وی افزود: بدین ترتیب متهم هدف تحقیقات قرار گرفت و در جریان بازجویی‌ها به ماموران گفت که از چندی قبل از کشور افغانستان به ایران آمده و مشغول کار شده. قبلا سه روز در خانه مورد نظر سکونت داشته اما صاحبخانه او را بیرون کرده است. همچنین برادر این فرد با برخی از مصدومان این حادثه نیز در مغازه‌های اغذیه‌فروشی باب‌همایون همکار بوده که درپی وقوع اختلافات با آنان از محل کارش اخراج شده بود.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به ادامه اعترافات متهم گفت:‌ همین ماجراها کافی بود تا متهم از آن ۹ مرد کینه گرفته به دنبال راهی برای انتقال از آنان باشد. به همین دلیل نیز صبح زود مخفیانه از روی دیوار وارد خانه شده و ابتدا بنزین را روی ۹ مردی که خواب بودند پاشیده و سپس با فندکی که در دست داشته اقدام به آتش‌افروزی کرده است، اما در جریان این آتش‌سوزی خودش نیز دچار جراحت از ناحیه پا، دست و صورت شده و نتوانسته فرار کند. 

به گفته ولیپور گودرزی با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهم برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ (مبارزه با قتل) قرار گرفت.

کد مطلب: 203736
برچسب ها: بیمارستان بنزین
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *