۰
دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۰

حمله دقیق ارتش یمن به کشتی آمریکایی در دریای سرخ

سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز (دوشنبه) از انجام عملیات جدیدی توسط ارتش این کشور علیه یک کشتی آمریکایی در دریای سرخ خبر داد.
حمله دقیق ارتش یمن به کشتی آمریکایی در دریای سرخ

به گزارش مردم سالاری آنلاین، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد نیروی دریایی این کشور یک کشتی آمریکایی را در دریای سرخ هدف قرار داده است.

وی در این باره گفت: نیروی دریایی ما کشتی آمریکایی «استار آیریس» را با تعدادی موشک مناسب هدف قرار داد و به یاری خداوند این حمله دقیق بود.

 سی‌ان‌بی‌سی گزارش داد که حملات ارتش یمن به کشتی‌ها در دریای سرخ، تمایل فزاینده‌ای به مسیرهای جایگزین مانند مسیر ریلی چین-اروپا که از خاوردور روسیه می‌گذرد، ایجاد کرده است.

سخنگوی نیروهای مسلح افزود: نیروهای مسلح کشورمان تا پایان تجاوز و رفع محاصره غزه، به اجرای تصمیم خود برای جلوگیری از حرکت کشتی‌های اسرائیل به سمت بنادر فلسطین اشغالی ادامه خواهند داد.

یحیی سریع ادامه داد: نیروهای ما در پاسخ به جنایات صهیونیست‌ها علیه برادرانمان در غزه و همچنین در پاسخ به تجاوزات آمریکایی-انگلیسی به کشورمان از انجام عملیات‌های بیشتر تردید نخواهند کرد.

صبح امروز آژانس عملیات تجارت دریایی انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرده بود: گزارشی مبنی بر وقوع یک حادثه امنیتی در ۴۰ مایلی جنوب بندر المخا یمن دریافت کردیم.

در این بیانیه آمده است: یک کاپیتان به ما اعلام کرد که کشتی وی مورد حمله ۲ موشک قرار گرفته است.

طبق بیانیه این آژانس، این کشتی متعلق به یونان بوده و پرچم جزایر مارشال را برافراشته بود و در اطراف سواحل جیبوتی هدف حمله قرار گرفت.

این آژانس عملیات تجارت دریایی انگلیس گفت: اطلاعاتی به دست آوردیم که اشاره می‌کند این کشتی در عرض ۲۰ دقیقه در ۲ حادثه در معرض حملات موشکی قرار گرفت.

یمن در حمایت از غزه با آغاز حملات خود در ۳۱ اکتبر و انجام ده‌ها عملیات پس از آن، تلاش‌های آمریکا و انگلیس را برای شکستن محاصره تحمیل شده بر رژیم صهیونیستی در سراسر دریای سرخ ناکام گذاشته و این عملیات حتی از ناکام گذاشتن این تلاش‌ها فراتر رفته و صنعا در پی حماقت ائتلاف آمریکایی با انجام حملات به مناطق مختلف یمن، اهداف خود را گسترش داده و حالا کشتی‌های آمریکایی و انگلیسی را نیز شامل شود.

کارشناسان در این باره معتقدند که عملیات بی‌سابقه ارتش یمن علاوه بر اینکه مانع از تلاش‌های آمریکا و انگلیس برای شکستن محاصره دریایی رژیم صهیونیستی شد، توان نظامی را نشان داد که واشنگتن از آن بی‌اطلاع بود و در واقع معادلات آن را به هم ریخت.

علی‌رغم اصرار صنعا برای تحمیل محاصره دریایی بر رژیم صهیونیستی تا پایان محاصره و تجاوزات غزه و هدف قرار دادن کشتی‌های این رژیم و کشتی‌های آمریکا و انگلیس در نتیجه حماقت آنها با حمله به یمن، اما بر حفظ امنیت ناوبری دریایی برای دیگر کشتی‌ها تاکید دارد و اظهارات مقامات آن گواه این نیت است.

کد مطلب: 211489
برچسب ها: یمن
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *