۰
سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۰۴

51 کشته در گردباد اوکلاهما

این گردباد که نزدیک به یک و نیم کیلومتر قطر دارد، خانه‌های زیادی را با خاک یکسان کرده و موجب آتش‌سوزی‌های بسیاری شده است.
گزارش‌ها حاكی از آن است كه حداقل ۵۱ تن بر اثر گردبادی که در نزدیکی اوکلاهماسیتی مرکز ایالت اوکلاهما می‌وزد، کشته شدند ولی مقام‌های پزشکی این شهر می‌گویند که احتمالا تعداد کشته‌ها بیش از این است.

به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی، ۱۲۰ تن از جمله ۷۰ کودک در اثر ویرانی‌های حاصل از گردباد مجروح شده‌اند.

روز دوشنبه این گردباد به شهر مور رسید که ۵۵ هزار نفر جمعیت دارد. گزارش شده که این تندباد حدود ۴۵ دقیقه در این منطقه بوده است.

این گردباد که نزدیک به یک و نیم کیلومتر قطر دارد، خانه‌های زیادی را با خاک یکسان کرده و موجب آتش‌سوزی‌های بسیاری شده است.

هزاران تن در این منطقه با قطعی برق رو‌به‌رو شده‌اند.

سرعت گردباد در روز دوشنبه به ۳۲۱ کیلومتر در ساعت هم رسید.

این گردباد به ایالت‌های آیوا و کانزاس هم صدمه زده است. بخش دیگری از این سیستم جوی از ایالت جنوبی تگزاس تا ایالت شمالی مینه‌سوتا کشیده شده است.

«باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا در تماسی تلفنی با «ماری فالین» فرماندار اوکلاهما گفت‌وگو کرد و از وی پرسید که آیا ایالت آنها به کمک‌های دولت فدرال نیاز دارد یا نه.

فالین گفته است که این روز برای مردم ایالتش «تراژیک» است. وی همچنین گفت که برای پدر و مادرهایی که به دنبال فرزندانشان می گشتند، این روز به طور ناراحت‌کننده بوده است.

فالین همچنین از تماس نهادهای کمک‌رسان خارج از ایالت خودشان خبر داده که پیشنهاد داده بودند به آنها کمک کنند.
کد مطلب: 30740
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *