۰
سه شنبه ۱۲ تير ۱۴۰۳ ساعت ۲۲:۳۲
«مردم سالاری» کارنامه ارزشی دلار را بررسی بررسی می‌کند

ادامه کاهش قدرت ریال با نقشه‌های جلیلی

 سعید جلیلی بارها در تبلیغات انتخاباتی و جلسات خود اظهار کرده است که او ادامه‌دهنده راه دولت سیزدهم است و با تشکیل دولت سایه کمک‌حال دولت سیزدهم در برنامه‌ریزی و اجرا بوده است.
ادامه کاهش قدرت ریال با نقشه‌های جلیلی

گروه سیاسی-روح‌الله موسوی: سعید جلیلی بارها در تبلیغات انتخاباتی و جلسات خود اظهار کرده است که او ادامه‌دهنده راه دولت سیزدهم است و با تشکیل دولت سایه کمک‌حال دولت سیزدهم در برنامه‌ریزی و اجرا بوده است.

به گزارش مردم سالاری آنلاین ،او همواره روی برنامه داشتن خود تأکید دارد؛ اما سؤال اساسی اینجاست مگر آن دو کاندیدای پوششی هم کتابِ برنامه‌های خود را در مناظرات به رخ مردم و سایر کاندیداها نکشیدند؟
آنها همان‌طور که از سابقه‌شان در انتخابات قبلی نمایان بود، پوششی بوده و برای کمک به یک کاندیدا به میدان آمده بودند، چطور توانسته‌اند برنامه تدوین کنند؟ اگر برنامه تدوین کرده بودند پس چرا حاضر شدند برنامه‌ای که این‌همه زحمت دارد را کنار گذاشته و از رقابت‌ها خارج شوند؟
پر واضح است که این برنامه‌ها فقط کاغذپاره‌هایی بی‌ارزش برای تأثیر رسانه‌ای بر اذهان مردم است، اما آقایان بدانند گوش مردم از وعده و برنامه پر است، دولت سیزدهم هم در مناظرات دوره قبلی اظهار کرده بود 7000 صفحه برنامه برای دولت خود دارد که با آن می‌تواند اقتصاد کشور را نجات دهد، اما آنچه در حقیقت و در میدان به وقوع پیوسته طبق آمارهای رسمی نشان از عدم موفقیت آنها در تحقق به وعده‌هایشان دارد.
اگر قول‌های داده شده اعم از ایجاد سالانه یک میلیون شغل و ساخت سالانه یک میلیون مسکن را در نظر نگیریم، می‌توانیم با بررسی قیمت دلار در 35 ماه نخست عملکرد دولت سیزدهم که از ابتدای آن تا امروز است را با همین بازه زمانی در دولت‌های گذشته مقایسه کنیم تا ببینیم کدام دولتها عملکرد بهتری داشته‌اند، با بررسی داده‌های مربوط به نرخ دلار در کشور در میابیم دولت سیزدهم ضعیف ترین عملکرد را در بین دولت‌های پس از انقلاب داشته است به طوری که با افزایش 140 درصدی قیمت دلار (از 25700 تومان به 61600 تومان) طی 35 ماه مواجه شده‌ایم، در جایگاه دوم دولت آیت الله خامنه‌ای قرار دارد که با 115 درصد رشد قیمت دلار (از 27 تومان به 58 تومان) در رتبه دوم قرار دارد.
اما بهترین عملکرد را دولت‌های احمدی‌نژاد و روحانی داشته‌اند که به ترتیب 3 درصد (از 902 تومان به 930 تومان) و 9 درصد (از 32475 تومان به 35240 تومان) افزایش قیمت دلار طی 35 ماه نخست ریاست جمهوری شان را ثبت کرده‌اند. حال آقای جلیلی که تمرکز زیادی را بر نقد عملکرد اقتصادی دولت روحانی گذاشته باید پاسخ دهد اگر برنامه قابل‌اجرا دارد پس چرا در دولت سایه نتوانست مانع افزایش سرسام‌آور قیمت دلار شود و دولت روحانی چگونه توانست این‌قدر خوب عمل کند؟ بر همگان واضح است که قیمت دلار بر عمده کالاها در ایران اثر مستقیم دارد و با افزایش قیمت دلار سایر کالاها هم با افزایش قیمت مواجه می‌شوند.
کد مطلب: 218874
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *