۱
۰
سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۶

خوردن گوشت گوسفند میتواند حرام هم باشد

آیت‌الله مصباح یزدی گفت: خوردن گوشت گوسفند سفارش هم شده اما اگر در شرایطی قرار گیرد، می‌تواند حرام هم باشد.
آیت‌الله مصباح یزدی گفت: خوردن گوشت گوسفند سفارش هم شده اما اگر در شرایطی قرار گیرد، می‌تواند حرام هم باشد.
به گزارش ایسنا، انتخاب نوشت: «آیت‌الله مصباح یزدی در مراسم اختتامیه اجلاسیه مسئولان انجمن‌های هنری سازمان بسیج هنرمندان کشور که در سالن همایش‌های مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: بسیاری از مسلمانان در جهان حتی با مقوله هنر ارتباط ذهنی دقیقی ندارند و فکر می‌کنند که هنر بی گناه امکان ندارد. اگر تعریف هنر و گناه با هم انجام شود، مشخص می‌شود که چقدر با هم تفاوت دارند.
او گفت: نمی‌شود هر هنری را بد دانست و اگر جایی نیز بد است باید ببینیم که چه اتفاقی افتاده است. خوردن گوشت گوسفند سفارش هم شده است ولی اگر در شرایطی قرار گیرد، می‌تواند حرام هم باشد. هنر نیز همین گونه است و اگر شرایط آن تغییر کند و نیت و تأثیرگذاری آن عوض شود، شرایط نتیجه‌ای آن نیز تغییر می‌کند.»
کد مطلب: 104535
برچسب ها: گوسفند
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


mohammad
Canada
اکثريت مردم ايران از اين گونه تفسير ها استقبال نمى کنند و عقيده مندند که انسان بايد واقع گرائى را پيشه کند تا بر مبناى آن بتوان جامعه را رهنمون شد. اينکه سليقه اى مطلبى را حلال و روز بعد حرام کنيم اين نمى تواند رهگشاى مشگلات روزمره عموم باشد. معادلات اجتماعى موقعى مى تواند در زندگى مردم اثر گذار باشد که از روح طبيعت پيروى کرده باشد همانند گردش خورشيد و زمين که پيوسته از يک قانون پيروى کرده و خواهد نمود. در حقيقت پروردگار و خالق اين جهان پهناور٬ با نهادينه کردن قانون در چرخه طبيعت به انسانهاى روى زمين شيوه زندگى کردن را که نوعى اعتدال است نشان داده ولى افسوس که اين توازن و قانونمندى کمتر مورد توجه قرار گرفته و به همين دليل انسانها براى خود مصائب و رنج هاى فراوانى به وجود آورده اند.