۰
چهارشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۳

گاز زغال، جان مرد کوهسرخی را گرفت

رئیس مرکز اورژانس شهرستان کاشمرگفت: به سبب عدم رعایت اصول ایمنی، یک نفر در شهرستان کاشمر دچار گازگرفتگی و مسمومیت با گاز زغال (مونواکسید کربن) شد.
رئیس مرکز اورژانس شهرستان کاشمرگفت: به سبب عدم رعایت اصول ایمنی، یک نفر در شهرستان کاشمر دچار گازگرفتگی و مسمومیت با گاز زغال (مونواکسید کربن) شد.
به گزارش ایسنا، احسان مالکی در گفت‌وگو با ایسنا، عنوان کرد: طی تماس تلفنی فردی با اورژانس 115 گزارشی مبنی بر احتمال فوت یک نفر در روستای خضر بیگ از توابع بخش کوهسرخ  این شهرستان را اعلام کرد.
وی بیان کرد: نیروهای اورژانس شهر ریوش بلافاصله به محل اعزام شدند، پس از معاینه و انجام اقدامات لازم مشخص شد متاسفانه فرد مذکور به دلیل مسمومیت با گاز coجان خود را از دست داده بود.
رئیس مرکز اورژانس شهرستان کاشمر اظهار کرد: این مرد 33 ساله به دلیل استفاده غیر استاندارد از زغال برای گرمایش خود در داخل دامداری دچار گازگرفتگی شده و جان خود را از دست داده بود.
وی بیان کرد: با توجه به این که این فرد نگهبان دامداری بود و روزانه شیفت‌شان تغییر می‌کرده پس از رسیدن همکارش به محل فرد مذکور پیدا شده به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود یک روز از فوت وی گذشته باشد.
مالکی بیان کرد: جسد متوفی برای بررسی بیشتر تحویل نیروی انتظامی شد.
در همین خصوص رئیس شبکه بهداشت شهرستان کاشمر به ایسنا گفت: به دلیل سرد بودن منطقه کوهسرخ اغلب گرم کردن با زغال یکی از دلایل اصلی گازگرفتگی در این بخش است.
محمد جواد یزدانی عنوان کرد: با وجود تمام هشدارهای داده شده متاسفانه باز هم مردم توصیه‌ها را جدی نگرفته و اغلب فکر می‌کنند هیچ‌گاه دچار این حوادث نخواهند شد و بارها اشتباهات خود را تکرار می‌کنند.
وی گفت: امیدواریم شهروندان به خصوص در روستاها این هشدارها را جدی گرفته و از وسایل خطرناک برای گرم کردن استفاده نکنند و حتما در فضاهای در بسته خروجی دود تعبیه کنند.
رئیس شبکه بهداشت کاشمر افزود: متاسفانه بیشتر مواقع حتی حمام را در بخش کوهسرخ با زغال گرم می‌کنند که بسیار خطرناک است.
کد مطلب: 106159
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *