۰
سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۰

افت کیفیت زندگی کودکان چاق

کودکان چاق، در مقایسه با کودکان سالم و حتی کودکان مبتلا به بیماری‌های مزمن از کیفیت زندگی به مراتب پایین تری برخوردار هستند.
کودکان چاق، در مقایسه با کودکان سالم و حتی کودکان مبتلا به بیماری‌های مزمن از کیفیت زندگی به مراتب پایین تری برخوردار هستند.
به‌گزارش ایسنا، سارا جلالی فراهانی، پژوهشگر مرکز تحقیقات تعیین کننده‌های اجتماعی سلامت، با بیان این مطلب گفت: این نتیجه‌گیری حاصل مطالعه‌ای است که اخیراً به منظور بررسی مقایسه‌ای کیفیت زندگی مرتبط با سلامت در کودکان و نوجوانان سالم، چاق و مبتلا به بیماریهای مزمن انجام پذیرفته است.
وی افزود: شیوع چاقی کودکان در سطح جهانی و تاثیرات منفی که این امر بر جنبه‌های جسمانی و روانی سلامت این گروه می‌گذارد، آن را بدل به یک مسئله جدی ساخته و متعاقباً مطالعات متعددی در حوزه کیفیت زندگی کودکان چاق توسط مراجع مختلف علمی انجام پذیرفته است.
بنا بر اعلام مرکز تحقیقات تعیین کننده‌های اجتماعی سلامت، این دانشجوی دکترای پژوهشی با اشاره به نتایج بررسی انجام شده که با حضور بیش از ۸۰۰ کودک بین ۸ تا ۱۲ سال انجام شده، اظهار کرد: چاقی دوران کودکی بر درک کودکان چاق از وضعیت سلامتشان به ویژه در ابعاد جسمانی و اجتماعی تاثیر می‌گذارد به طوری که کیفیت زندگی به مراتب پایین‌تری را در مقایسه با کودکان سالم و نیز کودکان مبتلا به بیماری‌های گوناگون از قبیل سرطان و بیماری‌های مزمن کلیوی، گوارشی، تنفسی و عصبی تجربه می‌کنند و این امر موید این واقعیت است که می‌بایست جهت مقابله با این معضل که به شکل فراگیری رو به گسترش است برنامه‌هایی جامع در سطح کشور در راستای ارتقاء کیفیت زندگی این کودکان طراحی و اجرا کرد.
کد مطلب: 111303
برچسب ها: کودکان چاق
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *