۰
پنجشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۶

ترامپ:فاصله‌گذاری اجتماعی را تمدید نمی‌کنیم

رئیس‌جمهوری آمریکا می‌گوید، کروناویروس در نهایت با واکسن یا بدون واکسن "ریشه‌کن" خواهد شد، بنابراین آمریکایی‌ها و کسب و کارها باید به زندگی و فعالیت‌های عادی بازگردند.
رئیس‌جمهوری آمریکا می‌گوید، کروناویروس در نهایت با واکسن یا بدون واکسن "ریشه‌کن" خواهد شد، بنابراین آمریکایی‌ها و کسب و کارها باید به زندگی و فعالیت‌های عادی بازگردند.
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل،‌ دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به خبرنگاران در کاخ سفید گفت: اگر شما واکسن ندارید، اگر ویروس از بین برود، ما همانطوری هستیم که بوده‌ایم. دستیابی به واکسن خیلی خوب است و گمان می‌کنم ما در این مورد به آنجا می‌رسیم.
ترامپ با اشاره به لزوم کاهش محدودیت‌های مرتبط با کرونا و بازگشایی دوباره کشورش افزود: می‌خواهم به روال عادی بازگردیم، با یا بدون آن. اما قطعا باید منتظر شویم تا کرونا برود و می‌رود.
رئیس‌جمهوری آمریکا در پاسخ به اینکه از کجا می‌داند این ویروس بدون واکسن از بین خواهد رفت، بدون هیچ توضیحی گفت کرونا "ریشه‌کن" خواهد شد، می‌رود. ما را ترک می‌کند. رفتنی است. ریشه‌کن می‌شود.
شماری از ایالت‌های آمریکا طرح‌هایی برای بازگشایی تدریجی کسب و کارها و رونق اقتصادی اعلام کرده‌اند و این گام‌ها روز چهارشنبه با ستایش ترامپ مواجه شد. رئیس‌جمهوری آمریکا ابراز امیدواری کرد که رستوران‌ها و استادیوم‌ها با ظرفیت کامل کارشان را آغاز کنند؛ با این حال او جدول زمانی مشخصی درباره اینکه فکر می‌کند چه زمانی باید این بازگشایی صورت بگیرد ارائه نکرده و بر لزوم ایمنی تاکید کرد.  
ترامپ افزود: تاریخ هدف، در اسرع وقت است. برخی ایالت‌ها باز شده‌اند. ما باید منتظر شوییم که کرونا برود ؛ می‌رود. ما کارهای زیادی برای خلاص شدن از شر آن انجام داده‌ایم اما می‌خواهیم کشورمان را دوباره باز کنیم. مردم می‌خواهند که کشورمان باز شود.
رئیس‌جمهوری آمریکا در بخش دیگری از سخنانش گفت، سفرهای رسمی را طی روزهای آینده با سفر به آریزونا از سر می‌گیرد و امیدوار است تا پیش از انتخابات نوامبر ۲۰۲۰ گردهمایی‌های انتخاباتی بزرگی برگزار کند.
رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین گفت، دولت فدرال دستور العمل‌های مرتبط با فاصله‌گذاری اجتماعی را که امروز (پنج‌شنبه) به پایان می‌رسند، تمدید نخواهد کرد.
جارد کوشنر، داماد رئیس‌جمهوری آمریکا هم پیش‌بینی کرد که این کشور تا ماه ژوئیه "دوباره به خود بیاید." کوشنر همچنین واکنش دولت آمریکا به شیوع کرونا را که به شدت مورد انتقاد قرار می‌گیرد، "یک داستان موفقیت‌آمیز بزرگ" توصیف کرد.  
کد مطلب: 128427
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *