۰
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۲

اولین بار نیست که بورس اصلاح قیمت می‌کند

رییس هیات مدیره گروه صنعتی و معدنی زرین با تاکید بر این‌که این نخستین بار نیست که بازار بورس اصلاح قیمت می‌کند، اظهار کرد: اصلاح قیمت‌ها باید انجام می‌شد. در سال ۱۳۹۵ نیز اکثر سهم‌ها بیش از ۷۰ درصد اصلاح شدند، اما افرادی که در آن سهم‌های خود را فروختند بعدا افسوس خوردند.
رییس هیات مدیره گروه صنعتی و معدنی زرین با تاکید بر این‌که این نخستین بار نیست که بازار بورس اصلاح قیمت می‌کند، اظهار کرد: اصلاح قیمت‌ها باید انجام می‌شد. در سال ۱۳۹۵ نیز اکثر سهم‌ها بیش از ۷۰ درصد اصلاح شدند، اما افرادی که در آن سهم‌های خود را فروختند بعدا افسوس خوردند.
به گزارش ایسنا، ابراهیم جمیلی - رییس هیات مدیره گروه صنعتی و معدنی زرین - در نشست خبری که امروز برگزار شد، با اشاره به صعود چشمگیر بازار سرمایه در ماه‌های اردیبهشت‌ و خرداد اظهار کرد: جو هیجانی مثبت در بازار سرمایه که در ماه‌های خرداد و اردیبهشت‌ آغاز شد، اکنون برعکس و منفی شده که به ضرر همه سهامداران واقعی است.
وی ادامه داد: عده‌ای به دنبال سودهای کوتاه مدت در بازار سرمایه هستند، در صورتی که باید به بازار سرمایه با دید بلند مدت نگاه کرد و افرادی که در این بازار فعالیت می‌کنند باید بررسی کنند اساس شرکتی که سهم آن را می‌خرند بر مبنای چیست.
جمیلی با تاکید بر این‌که این نخستین بار نیست که بازار بورس اصلاح قیمت می‌کند، اظهار کرد: اصلاح قیمت‌ها باید انجام می‌شد. در سال ۱۳۹۵ نیز اکثر سهم‌ها بیش از ۷۰ درصد اصلاح شدند، اما افرادی که در آن سهم‌های خود را فروختند بعدا افسوس خوردند.
او با بیان این‌که سهم‌های این گروه صنعتی و معدنی همیشه قدرت نقدشوندگی بالایی دارد، گفت: از یک طرف شاهد رشد قیمت فلزات در بازار جهانی هستیم و از طرف دیگر قیمت دلار در حال افزایش است. این دو موضوع باعث می‌شود سودآوری شرکت‌ها نسبت به قبل بیشتر شود. ما هم سهام خود را رها نمی‌کنیم و پشتیبان این سهام خود خواهیم بود.
جمیلی ادامه داد: البته باید گفت که تحریم‌ها در روند صادرات محدودیت‌های زیادی ایجاد کرده اما صادرات کالا ادامه دارد و فقط در رابطه با بازگشت ارز سختی‌هایی را تحمل می‌کنیم.
جزئیات ۲ عرضه اولیه جدید
رییس هیات مدیره گروه صنعتی و معدنی زرین در ادامه با انتقاد از طولانی بودن دوره پذیرش در سازمان بورس اظهار کرد: دوره پذیرش در سازمان بورس و فرابورس بسیار طولانی است. در طول یک ماه جلسات هیات پذیرش به بهانه کرونا تشکیل نشد و همین موضوع باعث شد هیجانات بازار بیشتر شود. البته این فرآیند در حال حاضر بهتر شده است.
جمیلی ادامه داد: در این راستا دو شرکت جدید گسترش صنایع روی ایرانیان و تولید و توسعه سرب و روی ایرانیان پذیرش شده و از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شده است و احتمالا ظرف دو ماه آینده عرضه اولیه می‌شوند.
آسیبی که از بی‌وزیری می‌بینیم کم نیست
وی در ادامه با اشاره به وضعیت وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: زمانی که آقای مدرس رای نیاورد توصیه من این بود که سرپرست برای وزارت صمت معرفی نکنند، زیرا شرایط این وزارتخانه طوری نیست که در بلاتکلیفی به سر ببرد و آسیبی که از این بلاتکلیفی می‌بینیم کم نیست.  باید کسی را به عنوان وزیر انتخاب کنند که با وزارتخانه آشنایی داشته باشد.
در ادامه‌ این نشست سلیمی - رییس هیات مدیره شرکت زرین معدن آسیا - نیز با اشاره به شرایط بازار سرمایه طی یک ماه گذشته گفت: بازار سرمایه روند اصلاحی در پیش گرفت و طبیعتا همه سهم‌ها هم اصلاح شدند. البته به دلیل برخی مسائل از جمله جدیدالورودها هیجانات بیش از حد است.
وی با بیان این‌که در گروه زرین معدن افزایش سرمایه در جریان است، اظهار کرد: هفته آینده گزارش توجیحی به بازار تحویل داده می‌شود و بعد مراحل تکمیلی طی خواهد شد و سرمایه زرین معدن از ۶۵ میلیارد تومان به ۱۲۰ میلیارد تومان از محل سود انباشته، مطالبات سهامداران و آورده نقدی افزایش خواهد یافت.  
رییس هیات مدیره شرکت زرین معدن آسیا ادامه داد: درخواست مجوز خرید سهام خزانه را به مدیریت بورس ارسال کرده‌ایم و پس از پذیرش خرید سهام زرین معدن در قالب خزانه در دستور کار است.
کد مطلب: 136377
برچسب ها: بورس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *