۰
يکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۳

تاکید بلینکن بر تعامل دیپلماتیک با ایران

بنا به ادعا‌های تازه وزیر خارجه آمریکا، این کشور از طریق دیپلماسی خود تعریف‌شده می‌تواند مانع رسیدن ایران به سلاح هسته‌ای شود.
تاکید بلینکن بر تعامل دیپلماتیک با ایران
بنا به ادعا‌های تازه وزیر خارجه آمریکا، این کشور از طریق دیپلماسی خود تعریف‌شده می‌تواند مانع رسیدن ایران به سلاح هسته‌ای شود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، به ادعای وزیر خارجه آمریکا دیپلماسی تنها راه جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای خواهد بود.
آنتونی بلینکن شامگاه شنبه در پیامی در حساب توئیتری خود آورد: بسیار خوشحالم که راب مالی، نماینده ویژه ایران شروع بسیار خوبی در وزارت خارجه داشت. دیپلماسی اصولی بهترین راه برای اطمینان از عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است.
او روز جمعه نیز در مدعا‌هایی که یکجانبه گرایی نهادینه شده در میان دولتمردان آمریکایی را منعکس می‌کند، در حساب توئیتری خود آورد: اگر ایران به تعهدات خود در چارچوب توافق هسته‌ای عمل کند، ما نیز همین کار را خواهیم کرد و با متحدان و هم پیمانان خود تلاش خواهیم کرد، توافقی طولانی‌تر و قوی‌تر را (با این کشور) شکل دهیم.
وزیر خارجه آمریکا پیش از این نیز با نادیده گرفتن بدعهدی‌های کشورش در قبال برجام مدعی شد ایران در حال حاضر تعهدات خود را اجرا نمی‌کند. در صورتی که ایران پایبندی به توافق هسته‌ای را ثابت کند، آمریکا نیز با متحدان خود در جهت انعقاد توافقی طولانی‌تر و قوی‌تر همکاری خواهد کرد.
این در حالیست که حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب روز یکشنبه درباره اظهارنظر‌های مقامات اروپایی و آمریکایی درباره برجام و همینطور تحریم‌های آمریکا فرمودند: «اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، آمریکا باید در عمل تحریم‌ها را کلاً لغو کند و این لغو تحریم‌ها مورد راستی‌آزمایی ایران قرار گیرد. این سیاست قطعی و غیرقابل برگشت جمهوری اسلامی و مورد اتفاق همه مسئولان است و هیچ‌کس از آن عدول نخواهد کرد.»
دولت بایدن از مدت‌ها پیش از روی کار آمدن داعیه بازگشت به برجام را سر داده است، ولی در تمامی موارد با نادیده گرفتن بدعهدی دولت پیشین، بازگشت ایران به تعهدات برجامی و نیز لحاظ شدن برنامه موشک‌های بالستیک و اقدامات منطقه‌ای ایران را شرط پیوستن دوباره واشنگتن به این توافق عنوان کرده است.
کد مطلب: 144899
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *