۰
پنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۱

اعلام جزئیات جلسه امروز کمیسیون برجام

جزئیات برگزاری جلسه امروز (پنج‌شنبه) کمیسیون مشترک برجام اعلام شد.
اعلام جزئیات جلسه امروز کمیسیون برجام
جزئیات برگزاری جلسه امروز(پنج‌شنبه) کمیسیون مشترک برجام اعلام شد.
به گزارش همشهری‌آنلاین، پایگاه اینترنتی سرویس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای جزئیات برگزاری جلسه امروز کمیسیون مشترک برجام را اعلام کرده و نوشت: جلسه کمیسیون مشترک اقدام عمل مشترک(برجام)، توافق هسته ای، کارش را پنج شنبه ۱۵ آوریل ساعت ۱۲:۳۰ به وقت محلی در وین و به شکل حضوری برگزار خواهد کرد. 
اتحادیه اروپا در ادامه این بیانیه گفته است: جلسه کمیسیون مشترک به نیابت از جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، توسط انریکه مورا مدیر  سیاسی اقدام خارجی اتحادیه اروپا برگزار می شود و نمایندگان شرکت های فرانسه، انگلیس، آلمان، چین، روسیه و ایران در آن شرکت خواهند کرد. 
همچنین در بیانیه اتحادیه اروپا مطرح شد: مشارکت کنندگان جلسه به بحث و گفت‌وگو درباره چشم‌انداز بازگشت احتمالی آمریکا به برجام و چگونگی اطمینان یافتن از اجرای کامل و موثر برجام توسط تمامی اعضای آن ادامه خواهند داد. 
همزمان با این بیانیه سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که آمریکا با ایران وارد مذاکره غیرمستقیم خواهد شد؛ درباره کم و کیف این مذاکره غیرمستقیم چیزی گفته نشده است اما مذاکره کنندگان ارشد کشورمان اعلام کرده اند که تا زمان بازگشت لغو تحریم ها هیچ مذاکره ای با آمریکا نخواهند داشت. این استراتژی تیم ایران یک مبنای حقوقی دارد و آن همان استناد به خروج آمریکا از برجام است؛ مذاکره کنندگان کشورمان معتقدند هر نوع مذاکره ای با آمریکا به معنای پذیرش حضور آن ها در برجام پیش از لغو تحریم هاست. 
کد مطلب: 147841
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *