۰
سه شنبه ۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۹

آتش‌سوزی یک ساختمان در خیابان کریمخان

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از نجات چهار تن در حادثه آتش‌سوزی یک ساختمان مسکونی در خیابان کریمخان خبرداد.
آتش‌سوزی یک ساختمان در خیابان کریمخان
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از نجات چهار تن در حادثه آتش‌سوزی یک ساختمان مسکونی در خیابان کریمخان خبرداد.
سید جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره جزییات وقوع آتش‌سوزی در این ساختمان گفت: در ساعت ۴:۳۴ صبح امروز حادثه آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی در خیابان کریمخان، خیابان آبان شمالی به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اطلاع داده شد که بلافاصله پس از آن دو ایستگاه به همراه امکانات کامل به محل اعزام شدند.  
وی مدت زمان رسیدن آتش‌نشانان به محل را سه دقیقه اعلام کرد و گفت: آتش‌نشانان پس از حضور در محل مشاهده کردند که حریق در یک ساختمان قدیمی سه طبقه رخ داده بود که در طبقه همکف آن دو باب مغازه وجود داشت و طبقات دیگر مسکونی بودند. کانون حریق نیز واحدی به مساحت حدود ۱۲۰ مترمربع در طبقه اول بود و شعله‌های آتش در حال سرایت به دیگر طبقات بود.
ملکی با بیان اینکه حریق در طبقه اول رخ داده بود و کاملا شعله ور بود اظهارکرد: زمانی که نیروها به محل رسیدند آتش به بالکن‌ها نیز سرایت کرده بود و مشخص بود که داخل واحد نیز کاملا شعله‌ور است. دود و شعله زیاد از بالکن و پنجره ها به بیرون می‌زد و افرادی در همین ساختمان گرفتار بودند.  
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران ادامه داد: آتش‌نشانان با توجه به حجم زیاد شعله، دود و حرارت داخل منزل عملیات اطفا را آغاز کردند و چهار نفر را از داخل ساختمان نجات دادند که یک خانم حدودا ۷۰ ساله و مردی جوان از طبقه اول و کانون حریق و از طبقه دیگر یک نیز یک آقا و خانم نجات داده شدند. خوشبختانه همه این افراد سالم بوده و مشکل خاصی نداشتند.  
وی گفت: همزمان عملیات خاموش کردن آتش از طریق لوله کشی به داخل و از بیرون ساختمان آغاز و بعد از مدتی تلاش آتش خاموش شد. یکی از اتاق های واحدی که دچار حریق شده بود مملو از پارچه، تعداد زیادی لحاف و تشک و وسایل استراحت بود که همین موضوع عملیات اطفا را سخت تر کرده بود چرا که باید لکه گیری به صورت دقیقی صورت می‌گرفت. برهمین اساس نیروهای آتش‌نشانی تا ساعتی پس از اطفا حریق در حال جابه‌جایی اجناس، ایمن‌سازی و تخلیه دود بودند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی درباره خسارت جانی ناشی از این حریق گفت: تلفات جانی اتفاق نیفتاد اما یکی از آتش نشانان از ناحیه دست دچار آسیب‌دیدگی شد که در محل توسط عوامل اورژانس به صورت سرپایی مداوا شد. در پایان نیز آتش‌نشانان به ماموریت خود خاتمه داده و به ایستگاه بازگشتند.
کد مطلب: 162993
برچسب ها: آتش‌سوزی
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *