۰
دوشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۰

رتبه‌بندی باعث نابودی حقوق معلمان شد!

برای اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان، وزارت آموزش‌وپرورش از معلمان خواست مدارک خود را در سامانه رتبه‌بندی بارگذاری کنند.
رتبه‌بندی باعث نابودی حقوق معلمان شد!
به گزارش مردم سالاری آنلاین، سوالی که پیش می‌آید و سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هم آن را مطرح می‌کند این است که آیا این وزارتخانه برای رتبه‌بندی مدارک معلمانی که سال‌ها مشغول فعالیت بودند را ندارد؟
به نقل از ایسنا، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره نحوه اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان، بیان کرد: بنده به‌عنوان سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس چندین بار تاکید کردم که انتظار داریم خروجی حوزه معاونت سرمایه انسانی وزارت آموزش‌وپرورش در خصوص چگونگی تدوین آیین‌نامه احکام معلمان در رتبه‌بندی همان چیزی باشد که در مجلس به تصویب رسیده است و نباید با قانون مصوب مجلس خیلی فاصله داشته باشد. اینکه الان اندازه‌گیری‌های خاصی برای رتبه‌بندی معلمان داشته باشند، قابل قبول نیست.
رضا حاجی‌پور در ادامه با بیان اینکه ما انتظار داشتیم بعد از تصویب قانون و ابلاغ آن رتبه‌بندی به‌طور دقیق اجرایی می‌شد، اظهار کرد: یک معلم ۲۷ سال خدمت کرده و تازه قرار است رتبه‌بندی شود، دنبال چه چیزی باید بگردیم. مجلس بر اساس تعداد معلمان، اعتبارات لازم را نیز در نظر گرفته است.
حاجی‌پور تصریح کرد: امروز گفته می‌شود که برای رتبه‌بندی، اطلاعات معلمان باید بارگذاری شود. مگر اطلاعات معلمی که ۳۰ سال خدمت کرده، در اختیار آموزش‌وپرورش نیست؟ مگر غیر از این است که یک معلم سالیانه مورد ارزشیابی قرار می‌گیرد، چرا امروز دوباره گفته می‌شود که باید اطلاعات آنان بارگذاری شود؟ پس مسئولان در طول این سال‌ها در وزارت آموزش‌وپرورش چه کار می‌کردند؟
وی در ادامه با تاکید بر اینکه مطالبه ما اجرای دقیق و به موقع رتبه‌بندی معلمان است، افزود: این برخورد با معلمان صحیح نیست. چقدر باید معلمان را شبانه‌روز به این ور و آن ور بکشانیم تا برای آن‌ها کاری انجام دهیم. کدام یک از ارگان‌های سازمانی در سطح کشور این‌گونه با کارکنان خود برای افزایش حقوق برخورد می‌کند که این روزها با معلمان اینگونه برخورد می‌شود.
نماینده مردم آمل در پایان گفت: چندین دولت لایحه رتبه‌بندی معلمان را آوردند اما در مجالس به نتیجه نرسید. حال که این لایحه به تصویب رسیده و تبدیل به قانون شده، ما انتظار اجرای به موقع و دقیق این قانون را داریم.
کد مطلب: 174844
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *