۰
جمعه ۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۷
هدایت بهرامی:

دستگیری ۶۳ متهم اخلال در نظام ارزی

پلمب ۱۲ واحد صنفی متخلف در حوزه خرید و فروش ارز
رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از پلمب ۱۲ واحد صنفی متخلف در زمینه خرید و فروش ارز خبر داد.
دستگیری ۶۳ متهم اخلال در نظام ارزی
به گزارش مردم سالاری آنلاین،سرهنگ "هدایت بهرامی" رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ درباره اقدامات پلیس امنیت اقتصادی در طرح اخیر کاشف گفت: در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی با تشکیل ۷۷ پرونده ۵۸۴ هزار و ۱۹۶ قلم کالا شامل لوازم خانگی ابزار الات، لوازم الکترونیکی و جانبی، پوشاک، تنباکو و… کشف و ضبط کرده است.
وی با بیان اینکه در طرح اخیر کاشف بیش از ۷۰۰ هزار لیتر فرآورده‌های نفتی توقیف شده است، ادامه داد: در راستای اجرای این طرح ۴۶ دستگاه خودروی حامل قاچاق توقیف و ۸۰ متهم شناسایی و دستگیر شده‌اند. همچنین از ۳۵ باب انبار کالانیز بازدید به عمل آمده است که سه باب انبار محل دپوی کالاهای قاچاق بوده که توقیف و پلمب شده‌اند. ارزش ریالی اموال قاچاق مکشوفه ۷۴ میلیون تومان بوده است.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ درباره اقدامات پلیس امنیت اقتصادی در بازار ارز خاطرنشان کرد: متاسفانه با توجه به هجمه‌هایی که از سوی کشورهای خارجی صورت گرفت و موضوعاتی مانند بحث تحریم‌ها، تهیج بازار و… که وجود دارد نمی‌توانیم بگوییم که دلالان ارزی یا اخلالاگران نظام ارزی بلکه این افراد تروریست اقتصادی هستند که به طرق مختلف به معیشت و زندگی مردم لطمه می‌زنند.
سرهنگ بهرامی ادامه داد: پلیس با هوشیاری که داشته است علیرغم اغتشاشاتی که وجود داشته از این موضوع نیز غافل نبوده و برنامه‌های اطلاعاتی و عملیاتی داشته‌ایم و توانسته‌ایم در دو هفته گذشته ۹ مرحله طرح اجرا و ۳۴ پرونده در این زمینه تشکیل داده‌ایم همچنین ۶۳ نفر متهم در این خصوص دستگیر و از واحدهای صنفی بازدید کرده و با صنوفی که مرتکب تخلف شده بودند از جمله صرافی‌هایی که مجوز سکه فروشی داشتند و درخصوص ارز فعالیت می‌کردند یا یک سری صنوف مانند فرش فروشی و… که تخلفات ارزی مرتکب می‌شدند، برخورد کرده و ۱۲ واحد صنفی پلمب شده است.
به گفته وی ۳ میلیون و ۳۱۴ هزار واحد انواع ارز به ارزش ریالی ۳۶ میلیارد ارز فیزیکی بوده است از این متهمان کشف و ضبط شده است.
وی ادامه داد: همچنین اتاق‌های قیمت گذار معاملات فردایی را داشتیم که این اتاق‌ها در قیمت‌گذاری و تهیج بازار تاثیرگذار بودند و هر روز با سیر صعودی و قیمت‌های کاذب و غیرواقعی درصدد افزایش قیمت بازار هستند. با این اتاق‌های قیمت گذار نیز برخورد شده است.
رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با بیان اینکه ۱۷ محکوم متواری که به دلیل جرائم مالی محکوم شده بودند شناسایی و دستگیر شدند، گفت: خوشبختانه تعامل خوبی بین پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با وزارت صمت، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان تعزیرات برقرار است و این هم افزایی باعث شده که نتایج خوبی را شاهد باشیم.
منبع:ایلنا
کد مطلب: 181641
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *