۰
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۳

پیش بینی بورس فردا

شاخص بازار همچنان در انتظار
شاخص بورس تهران امروز ترسید به محدوده مقاومتی کلاسیک یک میلیون و 422 هزار واحدی حمله کند.
پیش بینی بورس فردا
به گزارش مردم سالاری آنلاین،بورس تهران امروز را در نهایت بی‌رمقی به پایان برد. شاخصی که به نظر می‌رسد از ابتدای معاملات تصمیم به یک حرکت قوی دارد با جلو رفتن بازار نشان داد که فعلا هیچ تصمیمی برای صعود ندارد و در مسیر خطی و زیر تمامی مقاومت‌های کلاسیک و هارمونیک خود قرار گرفته است.
ارزش معاملات خرد بازار سرمایه هم امروز کمتر از میزان روز های گذشته ثبت شد. بورس تهران حدود 1800 میلیارد تومان ارزش معاملات خرد داشت و فرابورس نیز با 643 میلیارد تومان به کار خود پایان داد.
در بازار امروز حدود 600 میلیارد تومانی پول از صندوق های سرمایه گذاری بورسی خارج شده است. در نقشه بازار، گروه بانکی قرمز رنگ شد و گروه انبوه سازی نیز دست کمی از بانکی‌ها نداشت. نمادهای فخوز و فلوله برای گروه فلزات اساسی آبروداری کردند و در مثبت 3 کار را به پایان بردند.
امروز مجید عشقی از ایران خودرو بازدید کرد و نحوه ایستادن مدیر عامل ایران خودرو در استقبال از رئیس سازمان بورس به سبک و نظامیان سوژه رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی شد.
مدیر عامل ایران خودرو در این بازدید اعلام کرد که حدود 30 درصد از ورق تولیدی صنعت فولاد ایران در گروه ایران خودرو و سایپا استفاده می‌شود‌. همچنین خطیبی مدیرعامل ایران خودرو اضافه کرد که یک میلیارد دلار پروژه سرمایه‌گذاری امسال ایران خودرو است که پیش از این تأمین منابع آن با ابهام‌ مواجه بود، اما با عرضه خودروها در بورس کالا امکان این سرمایه‌گذاری نیز فراهم خواهد شد.
شاخص بورس تهران امروز ترسید به محدوده مقاومتی کلاسیک یک میلیون و 422 هزار واحدی حمله کند و به نظر می رسد که تا روز دوشنبه و اعمال تحریم‌های نفتی اروپا علیه روسیه صبر پیشه کند و اوضاع بیرونی بازار را بسنجد. 
البته نباید این موضوع را فراموش کرد که دولت قرار است در نیمه دوم آذر ماه بودجه سال 1402 را تقدیم مجلس کند و باز این شائبه ایجاد می‌شود که خریداران تا مشخص شدن اوضاع بودجه دست به خرید نمی‌زنند.
تنها نکته مثبت بازار غیاب فروشندگان در این بازار است و شاهد صف‌های فروش طویل در بازار نیستیم.
امروز شایعه‌ای در فضای مجازی دست به دست می‌چرخید که از شروع قطع گاز صنایع پتروشیمی خبر داد و ادعا شده بود که تعدادی از خطوط تولیدی در عسلویه از مدار خارج شده اند. اما تاکنون خبری مبنی بر تایید یا تکذیب این موضوع توسط مدیران بورسی و وزارت نفت اعلام نشده است، که این موضوع می‌تواند یکی از علل بی‌حرکتی اهالی بازار سرمایه باشد.
سهامداران خرد و معامله‌گران بازار زیر آوار ابهامات خبری و ریسک‌های بازار هستند. حال این روزهای بازار سرمایه آن قدر بی رمق و بی جان است که دیگر نیازی به حبیب نیست و باید طبیبی به بالین بورس آورد تا علائم حیاتی این نماگر بازار را بررسی کند.
منبع:اکوایران
کد مطلب: 182614
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *